Sporťáček bude letos také na ledě. Zabruslí si i Verner | iSport.cz
21. srpna 2015 • 18:16

Sporťáček bude letos také na ledě. Zabruslí si i Verner

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Slavia: Stanciu přesným centrem našel Ševčíka, ten otevřel skóre - 0:1
Trpišovský o Stanciovi: Když bude hrát takhle, je mi jedno, kolik bude mít bodů
VŠECHNA VIDEA ZDE

I kdyby bylo opět parno, návštěvníci pátého ročníku festivalu Sporťáček si stejně zabruslí pod širým nebem. Díky umělé ledové ploše nebudou letos na největší přehlídce sportů svého druhu ochuzeni ani o poctivé sklouznutí. A ještě jim u toho poradí krasobruslař Tomáš Verner nebo trenéři z hokejové Sparty či Letňan.Syntetický led o rozměrech 8,4 x 14 metrů se premiérově představil už na květnovém Sporťáčku ve Zlíně a bude nachystaný i při letních zastávkách v Českých Budějovicích (29. 8.), Praze v Braníku (5. 9.), Brně (12. 9.) a Plzni (19. 9.).

Tomáš Verner zve na festival Sporťáček

A co jiného si budou moci děti (ale i dospělí, věk není překážkou) na Sporťáčku vyzkoušet? Inu, všechno. Právě tady přijdou i nejvíc nerozhodní caparti na to, co je opravdu baví, a čemu by se chtěli věnovat. Anebo objeví svůj skrytý talent. Na jednom místě v jeden den se sejdou zástupci více než stovky sportovních odvětví, aby ukázali, co jejich disciplína nabízí.

„Všichni vědí, že sport je správná věc. Budeme ale rádi, když na Sporťáček dorazí i rodiny, které zatím sportu tolik neholdují. Rodiče tam přivedou svoje děti, aby poznali, co může sport jejich potomkům přinést, že existují nejrozličnější možnosti, z nichž všechny výrazně pomohou dětem v osobnostním rozvoji. Není pochyb, že si tady každý vybere svůj sport,“ přesvědčily zakladatele festivalu Jakuba Makalouše dřívější zkušenosti. „Podle nás platí, že dítě, které přijde, nemůže nezačít sportovat…“

Sporťáček je náborový sportovní festival, který neuznává letáčky a dlouhé proslovy. Základní myšlenka tkví v tom, pustit se do všeho na vlastní kůži. Rodiče si mohou promluvit přímo se zástupci z daných klubů a získat od nich konkrétní informace, které jim budou při výběru sportu pro jejich potomky užitečné, na Sporťáčku se nachází i blok sportovních lékařů, fyzioterapeutů či psychologů, kteří se rádi podělí o své zkušenosti zejména v tom ohledu, jak poznat, na co má dítě vlohy.

Sporťáček

U toho všeho předvedou show anebo se alespoň podepíší slavní sportovci a program na hlavním pódiu si koučují ostřílení moderátoři Pavel Cejnar a Zorka Hejdová z Evropy 2. Děti tu zvolí sport roku a dají zelenou pohybu, mohou také vyhrát kolo Author a další ceny.

Při pražské zastávce bude představena i mobilní aplikace pro aktivní sportovce Superlife, kterou připravuje vydavatelství Czech News Center.

Při vyplnění bezplatné registrace do spolku Festival Sporťáček je vstup i pro dospělé zdarma.

Eva Samková jako mažoretka
Eva Samková jako mažoretka

Témata:  sport, sporťáček
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud