Emmons: Že kralují ženy? Souhra okolností | iSport.cz
10. ledna 2009 • 22:17

Emmons: Že kralují ženy? Souhra okolností

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Kateřina Emmons
TOP VIDEA
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Potřetí za sebou dnes převzala korunu pro nejlepšího českého sportovce uplynulého roku žena. Po běžkyni na lyžích Kateřině Neumannové a rychlobruslařce Martině Sáblíkové se to podařilo atletce Barboře Špotákové.Něco podobného se v minulosti stalo jen v 60. letech, kdy anketu Klubu sportovních novinářů třikrát za sebou ovládla sportovní gymnastka Věra Čáslavská a po ní vyhrála atletka Milena Rezková.

Podle nejlepších českých sportovců současnosti to ale neznamená, že by domácímu sportu ženy bezmezně kralovaly. "Je to jen souhra okolností. Prostě se ženám loni více dařilo a vyšlo jim to," řekla nakonec druhá střelkyně Kateřina Emmons. Právě ona byla nakonec největší soupeřkou vítězné Špotákové. K výhře jí nepomohl ani fakt, že na olympiádě v Pekingu získala o jednu medaili více - přidala totiž ještě stříbro.

Špotáková: Loni se mi povedlo úplně všechno
Sportovcem roku 2008 je Špotáková


Celkem v poklidu dominanci žen v posledních letech přijala i sama Špotáková, která se stala teprve osmou ženou v historii, jež dokázala novinářskou anketu ovládnout. "Možná jsme se zviditelnily více i proto, že mužů sportuje více a panuje u nich větší konkurence. Prosadit se mezi muži je těžší," přiznala nejlepší česká atletka loňského roku, která po sezoně sbírá jedno ocenění za druhým. "Po pravdě řečeno už je to i trochu unavující," pousmála se.

Sportovně vzali svou porážku na poli "souboje pohlaví" i muži. "Proč vyhrávají ženy? To je jednoduché, prostě byly lepší. Nám nezbývá nic jiného než sklopit hlavu a více se snažit," podotkl cyklista Roman Kreuziger.

Podle hokejového útočníka Josefa Beránka, který na slavnostním vyhlášení zastupoval extraligového šampiona pražskou Slavii, uspěly ženy i díky tomu, že jejich úspěch měl "příběh". "Důležité jsou i emoce, které vítězství doprovázejí. Nejde jen o to, že tak normálně vyhrajete," řekl Beránek a poukázal na příběh Neumannové na olympiádě v Turíně či pekingské vítězství Špotákové posledním hodem.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud