Nový Jičín si poradil s Poděbrady

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Basketbalisté favorizovaného Nového Jičína porazili v dnešním utkání 42. kola první ligy Poděbrady 90:79, ale zápas rozhodli až v druhém poločase.

Středočeši dlouho drželi vyrovnaný stav, jejich nejlepší hráč Luboš Stria se blýskl 30 nastřílenými body.Novojičínský kouč Zbyněk Choleva si představoval, že jeho svěřenci předvedou lepší výkon.

"Bohužel nám chybí někteří hráči. Jsme pomalejší v obraně, chybí nám větší agresivita v útoku, takže to nebylo úplně nejlepší. Ale dali jsme 90 bodů, v druhé půlce jsme zlepšili i obranu a útočný tým soupeře jsme nakonec dokázali trochu přibrzdit," uvedl.

Poděbradský trenér Tomáš Hercík dodal, že rozhodly výkony v obraně. "V 42. kole byla vyhlášena akce Každý koš pomáhá a podle toho taky vypadaly obrany obou týmů v prvním poločase. Zlom přišel ve druhé půlce, kdy domácí zagresivnili obranu a my jsme nebyli schopni reagovat.

Od stavu 72:66, kdy domácí utekli až na 84:66, se bohužel rozhodovalo o utkání," podotkl Hercik.Vedoucí Nymburk zdolal Ostravu jednoznačně 99:66.

"Začali jsme s přílišným respektem, a proto si Nymburk mohl vytvořit střelecké pozice, jak chtěl. Ve druhém poločase jsme zlepšili útočnou i obranou fázi, škoda jen posledních minut třetí a čtvrté čtvrtiny. Do té doby jsme drželi dobrý výsledek, ale pak vždy Nymburk šňůrou bodů zvyšoval svůj náskok," poznamenal ostravský trenér František Rón.

Děčín zvítězil v Liberci 88:71 a domácí trenér Jan Slowiak uznal, že jeho svěřenci odehráli špatné utkání. "Neukázali jsme výkon, jakého jsme schopni. Všude jsme byli o krok později, nechali jsme rozstřílet Miloše, neřešili jsme kombinace, jak jsme si řekli," podotkl.

Liga basketbalistů - 42. kolo:

Nový Jičín - Poděbrady 90:79 (22:20, 47:46, 69:60)
Nejvíce bodů: Pospíšil a Walker po 22, Muirhead 14 - Stria 30, Beneš 15, Tomanec 10. Rozhodčí: Zachara, Paulík, Komprs. Trestné hody: 19/16 - 16/11. Fauly: 18:21. Pět chyb: 40. Norwa (Poděbrady). Trojky: 6:8.
Diváci: 1050. Nejlepší hráč: Walker.

Liberec - Děčín 71:88 (23:27, 34:50, 55:71)
Nejvíce bodů: Marek 20, Hampton 16, L. Tóth 11 - Miloš 21, J. Houška 15, P. Houška 13, Hatcher 12, Holanda 11. Rozhodčí: Vyklický, Vrážel, Rozsypal. Trestné hody: 21/15 - 19/17. Fauly: 19:25. Pět chyb: 27. P. Houška, 38. J. Houška. Trojky: 4:9. Diváci: 466. Nejlepší hráč: J. Houška.

Nymburk - Ostrava 99:66 (28:15, 54:33, 82:47)
Nejvíce bodů: Lee a Jagodnik po 19, Venta 18, Benda 14, Gray 10 - Arnold 16, Robinson 14, Bohačík 9. Rozhodčí: V. Lukeš, Vondráček, L. Lukeš. Trestné hody: 19/15 - 21/17. Fauly: 18:22. Pět chyb: 36. Uhlíř (Ostrava). Trojky: 10:7. Diváci: 600. Nejlepší hráč: Benda (Nymburk).