Bývalý lékař Woodse zatčen kvůli dopingu | iSport.cz
15. prosince 2009 • 09:16

Bývalý lékař Woodse zatčen kvůli dopingu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
Anthony galea
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý lékař slavného golfisty Tigera Woodse a plavkyně Dary Torresové byl zatčen. Podle agentury AP měl Anthony Galea údajně sportovcům, s kterými spolupracoval, pomáhat s dopingem.Galea byl zatčen v říjnu v Torontu. V jeho zavazadlech byl nalezen lidský růstový hormon a derivát telecí krve Actovegin, jenž se užívá k urychlení léčby, ale také k maskování dopingu.

V lékařově počítači byly poté objeveny informace o několika profesionálních sportovcích a případem se začala zabývat FBI.

Lékař pomáhal Woodsovi s léčbou po loňské operaci kolena. Zástupci prvního golfisty světa, který kvůli nedávné milostné aféře ohlásil dočasnou pauzu, jakékoli spojení s dopingem odmítli.

Také dvanáctinásobné olympijské medailistce Torresové léčil Galea koleno. "Jen mi z něj ale vytáhl vodu. To bylo všechno. Jinak se o mě staral jeho chiropraktik," uvedla plavkyně.

Galea, který v Kanadě čelí obvinění z pašování a prodeje drog, vedle toho spolupracoval také s několika hráči zámořské ligy NFL v americkém fotbalu.

Témata:  sport, ostatní, doping, woods, golf
Vstoupit do diskuse
1

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud