Dobrá zpráva: Ministr nechá peníze ve sportu | iSport.cz
10. srpna 2010 • 14:36

Dobrá zpráva: Ministr nechá peníze ve sportu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Ministr školství Josef Dobeš peníze sportu brát nechce
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ministr školství Josef Dobeš (VV) chce udržet současný objem peněz pro sport, podle něj není v oblasti sportu prostor pro krácení státní podpory. Řekl to po pondělním jednání s předsedou Českého svazu tělesné výchovy a sportu (ČSTV) Pavlem Kořanem a předsedou Českomoravského fotbalového svazu Ivanem Haškem. Dnes o tom informovalo ministerstvo (MŠMT) na webových stránkách.Ministr se se zástupci sportu shodl na potřebě pracovat na novele loterijního zákona a na novém zákoně o podpoře sportu. Novým zdrojem peněz pro sport mohou být podle ministerstva například příjmy z reklam České televize.

ČSTV minulý týden důrazně apeloval na stát, aby se začal vážně zabývat otázkami financování sportu a prosadil navýšení rozpočtu. Žalostná ekonomická situace by prý mohla mít v příštích letech pro sport fatální následky.

"Po diskusi se obě strany shodly na klíčových úkolech, na kterých budou společně pracovat v nadcházejících týdnech a měsících, s cílem nedopustit rozpad systému péče o sport a posílit jeho podporu," sdělilo MŠMT.

V "nejkratší možné době" by měla podle MŠMT společná pracovní skupina připravit návrh novely loterijního zákona. V součinnosti by měla být zahájena příprava nového zákona o podpoře sportu. Jedním ze zdrojů, o kterých se hovoří, jsou příjmy z reklam České televize - obě strany prý budou pro tento zdroj peněz hledat politickou podporu.

MŠMT se sportovními organizacemi pracuje na novém konceptu podpory sportu delší dobu. Některé návrhy představil náměstek pro sport Jan Kocourek už v lednu, v době, kdy byla ministryní Miroslava Kopicová. Tehdy například řekl, že by sport mohl získat peníze ze zdravotního pojištění, z autorských práv a změnou loterijního zákona.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud