25. srpna 2017 • 00:00

Technologické vychytávky, které využijete při práci

Autor:
TOP VIDEA
RENTGEN: Jak se dalo předejít holomajzně mezi Baníkem a Spartou RENTGEN: Jak se dalo předejít holomajzně mezi Baníkem a Spartou
LIGA NARUBY: Nitu pokoušel podavač, Baroš uklízečem a pražské ku..vy LIGA NARUBY: Nitu pokoušel podavač, Baroš uklízečem a pražské ku..vy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Představte si, že jeden den nepoužíváte žádné technologie. Nikdo se vám nedovolá, neodpovídáte na e-maily ani si nemůžete najít cestu do cíle přes GPS. Vlastně proč ne, chystáte-li se odpočívat v přírodě. Nicméně pro běžný pracovní den je to nemyslitelné. Inspirujme se nyní běžným dnem stavbyvedoucího Petra, který nám poradí, jak z technologických vychytávek vytěžit maximum!Odolnost vždy na prvním místě

Petr je 55letý stavbyvedoucí, který se od rána do večera ohání na rozestavěných pozemcích po celé České republice. Komunikuje se zákazníky i s úřady, řídí a organizuje stavební práce, a přestože vzbuzuje respekt, je to ohromný sympaťák. Protože většinu času tráví v zaprášeném a hlučném prostředí, ke své práci vyžaduje hlavně odolné produkty. „Nepotrpím si na momentální trendy, potřebuju praktické pomocníky, abych si ulehčil každodenní pracovní úkoly. Na stavbě je prach, různý nepořádek, voda a velmi často také žádná elektřina, “ vysvětluje pracovitý Petr.

Superchytré hodinky

„Ráno si nasadím svoje hodinky, které přes Bluetooth jednoduše připojím ke smartphonu a veškeré telefonáty, zprávy i internet mám potom k dispozici celý den na svém zápěstí,“ říká stavbyvedoucí a doplňuje: „Nezaleknou se vody, prachu ani jiných nečistot, navíc po nabití vydrží až 4 dny, takže mám vystaráno.“ Hodinky, o kterých se Petr zmiňuje, nesou název Gear S3 Frontier a jeden pohyb vystačí na přijetí telefonátu, zvýšení hlasitosti nebo třeba vypnutí budíku. Otáčením můžete volit mezi zprávami, GPS, různorodými aplikacemi i dlouhým textem.

Foto 

Jako další běžnou, nicméně nepostradatelnou vychytávku uvádí Petr držák na mobil do auta. Nejčastěji ho využívá během přejíždění mezi stavbami a také ráno po cestě do práce. Držák stačí připevnit na přístrojovou desku nebo na přední sklo pomocí nastavitelného kloubového ramena. „Mám rád, když na telefon vidím, nemusím se obávat, že mi někam zapadne,“ doplňuje.

Foto 


Vyznejte se ve světě moderních technologií díky našemu speciálu TECHmánie na www.blesk.cz/techmanie.

Témata: 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze