7. března 2022 • 00:00

Maledivy jsou rájem pro potápěče, surfaře i milovníky jiných sportů

Prezentace klienta
TOP VIDEA
Celý Pittsburgh žil Jágrem. Co legendu baví kromě hokeje? Sleduje moudra na Instagramu
Petržela: Slavii chybí fotbalovost, Sparta mě baví víc. Ale raději bez Panáka
VŠECHNA VIDEA ZDE

 Souostroví v Indickém oceánu láká všechny fanoušky vodních sportů. Na své si přijdou začátečníci i pokročilí potápěči, naučíte se tu brázdit vlny na prkně nebo objevíte krásy podmořského života při šnorchlování s ploutvemi. Navíc spousta resortů nabízí i hřiště na tenis nebo fotbalový pažit. Aktivní dovolená je tady vynikající, i když leží Maledivy jen kousek od rovníku.Za 9 hodin na místě. V pohodě a přímým letem

Kdo by se bál složitého cestování za exotikou, je na omylu. Cesta na Maledivy trvá jen asi devět hodin a dá se letět z Německa nebo Rakouské metropole. V obou variantách seženete letenky v sezóně od listopadu do dubna a můžete se těšit na přímý let. Takže stačí sbalit sportovní vybavení, pořídit letenku a vyrazit za zábavou na aktivní dovolenou do exotického ráje. Stejně to dělá čím dál víc Čechů.

První zastávka v centru dění poblíž hlavního města Male

Maledivská metropole vám po příletu nabídne všechno, co byste si třeba zapomněli doma. Místní obchody jsou skvěle vybavené a ceny nejsou vysoké. Takže se nemusíte bát, že budete bez brýlí a šnorchlu živořit. Snadno tu dokoupíte vše potřebné a už se můžete začít rozhlížet, kde v oblasti Severního Male Atolu vyzkoušíte vodní sporty jako první. Na pláž je to každopádně všude jen skok.

Potopený vrak lodi musíte vidět na vlastní oči

Dobrodruzi určitě vyrazí jako první na sever od hlavního města, kde je potopený vrak lodi. Je dobře dostupný a dá se k němu potopit i bez speciálního vybavení. Na první den je to bezva výlet. Ale na další dny doporučujeme klidnější zázemí stranou od mezinárodního letiště v Male. Oblíbený je třeba resort na ostrově Bandos, který leží asi 15 kilometrů severně od maledivské metropole. Mají tady fotbalové hřiště i dva tenisové kurty.

Za velkou pláží a luxusem ještě pár kilometrů na sever

Milovníci maximální pohody na dovolené určitě ocení Thulhagiri Island Resort & Spa na stejnojmenném ostrově, který leží asi 10 kilometrů severně od Bandosu. Třetinu ostrova zabírá luxusní pláž a laguna kolem ostrova všemi směry nabízí asi 200 metrů od břehu příjemnou mělčinu s vyhřátou vodou. Za hranou útesu můžete při potápění potkat menší žraloky, prohlédnout si pestrobarevné korály nebo hejna ryb. Surfovat se dá pár desítek kilometrů na východ na hranici atolu.

Články odjinud


Články odjinud