3. dubna 2023 • 00:00

Fotbalový MOL Cup vrcholí. Schyluje se k velkému finálovému derby?

Prezentace klienta
TOP VIDEA
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
REVIEW Sparty: Priskeho odchod? Polemika: Neodejde. Ne, klíčem bude Friis
VŠECHNA VIDEA ZDE

Domácí fotbalový pohár se nezadržitelně blíží do svého finále. V bitvě o trofej zůstaly už jen čtyři celky. Zatím to vypadá na velké pražské představení, v semifinále totiž uvidíme hned tři kluby z hlavního města. Březnový los závěrečných bojů si přitom pohrál s osudem tak, že po 21 letech je ve hře finálové derby mezi Spartou a Slavií. Do cesty se jim ovšem postaví Bohemians a České Budějovice, tedy kluby, které už v letošní sezoně dokázaly zaskočit nejednoho favorita. O postupujících se rozhodne ve středu 5. dubna, tak buďte u tohoLetošní MOL Cup opět potvrdil, že jde o čím dál prestižnější soutěž. O vítězství se totiž stále perou aktuálně největší adepti o titul v lize, kteří by ještě před lety domácí pohár dost možná raději vypustili, aby ušetřili síly. Nyní však nastupují často v plné zbroji. O velký úspěch se ovšem chtějí poprat i papírově menší kluby, které mají však o motivaci postaráno. Ve hře je cenná trofej a také vstupenka do předkola Evropské ligy, což se nepoštěstí ani druhému týmu Fortuna ligy.

Prvním zápasem bude střet mezi Spartou a Českými Budějovicemi. Letenští jsou v jarní části zatím suverénní a po sérii vítězství se z nich stal vážný adept na titul. O favoritovi tak nebude pochyb, o jistotě však nemůže být řeč. Jihočeši sice stále mají v lize starosti se záchranou, nedávno však dokázali porazit například i první Slavii. Pro Dynamo by navíc postup do finále byl historickým úspěchem, v rámci samostatné České republiky se ho totiž klub ještě nezúčastnil. To Sparta v něm triumfovala už šestkrát, naposledy před třemi lety.

Ve druhém semifinále se fanoušci mohou těšit na vršovické derby, Slavia v Edenu přivítá Bohemians. Sešívaní v lize zatím vévodí tabulce, ale na jaře už mají za sebou několik zaváhání. Do karet jim nyní může hrát domácí prostředí, ve kterém své soupeře většinou s přehledem přehrávají. Klokani však mohou být pořádně tvrdý oříšek. Bohemians totiž prožívají možná nejlepší ročník za posledních 20 let a útočí dokonce na pohárové příčky. Stejně jako v případě Českých Budějovic navíc může hosty hnát vidina historicky prvního finále v českém poháru. Slavia naopak letos útočí už na sedmý triumf.

O postupujících se rozhodne v jediný večer. Závěrečný souboj dvou nejlepších je pak na programu na začátku května. Potvrdí pražská „S“ role favoritů a závěrečným soubojem bude velké derby? Nebo se dočkáme překvapení? V poháru se možné všechno! Vsadit si na to můžete s bonusem u Fortuny.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.

Články odjinud


Články odjinud