František Prachař
11. dubna 2016 • 12:34

Nový multisport i týmový zážitek! Pět důvodů, proč poznat Gigathlon

Gigathlon je závod, při kterém poznáte novou komunitu a budete sportovat v krásné přírodě.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Slavia 1:0. Trpišovskému zkazil premiéru Dvořák CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Slavia 1:0. Trpišovskému zkazil premiéru Dvořák
SESTŘIH: Freiburg - Brémy 1:0. Pavlenka čelil dvěma pokutovým kopům SESTŘIH: Freiburg - Brémy 1:0. Pavlenka čelil dvěma pokutovým kopům
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejen závod, ale také zážitek. S tímto konceptem vstupuje na český trh podnik Gigathlon, který bude mít premiéru od 2. do 4. září na Lipně. Velká týmová akce pro běžce, cyklisty, in-line bruslaře a plavce má kořeny ve Švýcarsku, kde pobláznila davy. Zejména proto, že vytváří sportovní komunitu, která propojuje vytrvalostní disciplíny. Zde je 5 důvodů, proč stojí za to poznat Gigathlon, partnerský podnik aplikace Superlife.1. Nový multisport
Horské kolo, silniční kolo, běh, in-line brusle, plavání. Pět sportů, z nichž se skládá Gigathlon, ukazuje další rozměr multisportu. Nejde jen o to, že najdete o dvě disciplíny víc než v rámci klasického triatlonu. Tady jde hlavně o to, že dostanete bohatší zážitek. Trať totiž můžete zkusit samostatně, což je velmi náročné, ve dvojici muž-žena, nebo v pětičlenné štafetě, kde si každý člen zvolí jednu disciplínu.

2. Víkend all-inclusive
Dostanete vše, co byste od moderního závodu na úrovni očekávali. Atraktivní lokalitu, závod, který je výzvou, i kvalitní doprovodné služby. Jelikož je Gigathlon rozložen do celého víkendu, spí účastníci ve velkém stanovém městečku. V rámci startovného mají zajištěné jídlo, toalety, servis materiálu i sportovní poradenství, sportovní výživu, dopravu spojenou se závodem, regeneraci ve formě masáží i další benefity. Kdo se navíc do závodu na Lipně přihlásí s mobilní aplikací Superlife (www.superlife.cz), dostane 10% slevu na startovné.
3. Týmový zážitek
Tohle často omílané klišé je v rámci závodu uvedené na pravou míru. Na Gigathlonu vás čeká sportovně-kulturně-historicky-společenský víkend s přáteli. Dáte si pořádně do těla, protože tratě jsou postaveny tak, aby měl každý pocit, že se překonal. Projedete několik historických památek, vstoupíte na několik kulturních míst a v neposlední řadě poznáte své kolegy z týmu víc než kdy dřív. Závodíci, kteří absolvují celou trať sami, mají asistenta, jež je celou dobu podporuje. Dvojice muž/žena si asistují zároveň a ve štafetě se o servis starají všichni členové týmu. Nejde jen o to odzávodit a počkat, jak dopadnou ostatní. Gigathlon je o rozmanitosti, o poznání, o všestrannosti, o nevšedním zážitku, který za to stojí.
4. Lipno
Poznejte v rámci prvního ročníku závodu krásy Jihočeského kraje kolem Lipenské přehrady. Díky Gigathlonu doplavete na Králičí ostrov, objedete polovinu Lipna na in-line bruslích, vyjedete na horském kole na nejvýše položený hrad v Čechách, projedete na silničním kolem centrem Českého Krumlova, proběhnete se po Stezce korunami stromů - to vše během jednoho víkendu.
5. Poznejte Česko
Díky Gigathlonu budete cestovat  a poznávat krásná místa v celém regionu. Koncept závodu, který plánuje převzít i Česko, je nastavený tak, aby se konal každý rok v jiném kraji. Účastníci se podívají do míst, kam by se sami často nedostali.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze