Běžkyně Vrabcová se těší na Lipno. Gigathlon je férový pro všechny | iSportLIFE | iSport.cz
8.6.2016 • 10:54

Běžkyně Vrabcová se těší na Lipno. Gigathlon je férový pro všechny

Má výkonnost, která před olympiádou v Riu přitahuje velkou pozornost. Maratonská běžkyně Eva Vrabcová-Nývltová však nehodlá zpomalit ani po vrcholu sezony. Už od 2. do 4. září bude na Lipně jednou z hlavních tváří premiérového Gigathlonu – závodu, který spojuje silniční kolo, MTB, běh, plavání i in-line brusle. Bývalá běžkyně na lyžích bude členkou charitativní štafety. Jako běžecká finišmanka, jak jinak.Jaký od Gigathlonu, který se snaží spojit outdoorové sporty, očekáváte zážitek?
„Ráda podpořím cokoliv, co veřejnost přiměje ke sportu, protože si myslím, že je pro společnost nepostradatelný. Tím, že se v Gigathlonu spojuje tolik disciplín, můžou lidi objevit nové možnosti a můžou si oblíbit i jiné sporty než ty, které je teď baví.“

Tenhle závod je pro specialisty i pro všestranné sportovce. Co na to jako univerzálka a bývalá běžkyně na lyžích říkáte?
„Mám radost, protože se potkají lidé, kteří by k tomu jinak neměli příležitost. Já mám ráda všechno. V přípravě mám pořád lyžování i kolo, i když to úplně nemusím, radši se jdu vždycky proběhnout. Kolečkové brusle do přípravy zařazuju běžně. I na Lipně, kde jsem byla s manželem na dovolené, tamní stezka je úžasná. Bojuju s plaváním. To zařazuji spíš v rámci regenerace a obdivuji každého, kdo se pustí do tříkilometrového plavání na otevřené vodě.“

Gigathlon se jezdí v petičlenné štafetě, kde musí být aspoň dvě ženy, v páru žena plus muž i sólo. Troufla byste si na celou trať, která se ve dvou dnech vyrovná zátěži v triatlonovém Ironmanu?
„Moje heslo je nikdy neříkej nikdy, takže ta možnost určitě existuje.“

Závod má ukazovat i nejhezčí místa kraje, v němž se pojede. Líbí se vám tato myšlenka?
„Tohle je pěkné. Když závodím jako běžkyně v centru měst a trať vede historickými místy, kde je spousta lidí, je to určité obohacení. Myslím, že je to výborný nápad. Je to trend, dřív člověk přišel, odzávodil, šel domů. Dnes se to mění, lidé mají rádi doprovodné akce, ať už je to hospoda nebo památky. Na Gigathlonu budou všichni stanovat ve sportovním městečku a budou mít možnost všechny zážitky ještě víc sdílet.“

Co říkáte na to, že závod zdůrazňuje důležitost žen? Nutná je spolupráce pohlaví v páru i ve štafetách.
„Trochu jste uhodil hřebíček na hlavičku. Gigathlon ukazuje, že je férový pro všechny. V lyžování jsem měla často pocit, že tam ženské nemají co dělat, ale mají spíš stát u plotny. Tenhle závod přemýšlí jinak a pro mě je to určitá satisfakce, protože nemám ráda závody, kde všichni běží stejnou trať i vzdálenost, ale ženy pak mají jiné odměny nebo jiná pravidla pro vyhlášení.“


Další články autora
 

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

14. března 2020
Praha (Milíčovský les)
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava (Bělský les)
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň (Borský park)
Přihlásit se
12. září 2020
Brno (ZOO Brno)
Přihlásit se
17. října 2020
Praha (Divoká Šárka)
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace iSport LIFE pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud
Články odjinud