25. září 2017 • 12:45

Jak se zrodil český triumf v SP triatlonistů? Excelentní cyklistika a super běh

Autor:
Triatlonistka Vendula Frintová vyhrála závod Světového poháru ve španělské Huelvě. Druhou Kanaďanku Joannu Brownovou porazila o 36 sekund a navázala na druhé místo z Karlových Varů, kde se závodilo před třemi týdny.
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výborná cyklistika a druhý nejlepší běžecký čas vynesly Vendulu Frintovou na první místo v závodě světového poháru Huelva World Cup. Do cíle dorazila s excelentním náskokem 36 vteřin před druhou v pořadí Joannou Brownovou.Slunečné počasí a klidná mořská hladina přivítaly v neděli ráno na pláži ve španělské Huelvě účastnice světového poháru, které měly před sebou závod na distanci olympijského triatlonu (1 500 m plavání – 40 km kolo – 10 km běh). Na startu nechyběla ani česká reprezentantka Vendula Frintová.

V plavecké části se nejlépe vedlo Japonce Yuko Takahashiové, která jako jediná zvládla 1 500 m dlouhou trasu v čase pod 19 minut. Chvíle pro Frintovou přišla v cyklistické části. Brilantně zvládla technicky náročnou trať s mnoha ostrými zatáčkami a ujala se vedení. Do depa přijížděla se solidním náskokem 20 vteřin a poté se neztratila ani v běhu – díky druhému nejrychlejšímu času svůj náskok v cíli ještě navýšila na konečných 36 vteřin před druhou Kanaďankou Joannou Brownovou. Bronz získala Američanka Chelsea Burnsová, a to především díky skvělému poslednímu běžeckému kolu, v němž ve finiši předstihla Japonku Takahasiovou.

„Na plavání jsem trochu zaváhala na startu,“ popsala průběh závodu očividně spokojená Vendula Frintová. „Po prvním kole jsem tedy na tom nebyla tak, jak bych si přála, a v tom druhém jsem proto musela docela zabrat, abych se dostala na konec vedoucí skupiny. Pak se znovu ukázalo, jak je důležitý začátek cyklistiky, kde se mi podařilo dostat do vedoucí čtrnáctičlenné skupiny. Cyklistická část začínala dvacetikilometrovým nájezdem do města, kde se jely čtyři technické a kopcovité pětikilometrové okruhy. Bylo hodně důležité hlídat si pozice – náš balík potkaly tři pády, takže jsem byla ráda, že jsem se jim vyhnula. Do druhého depa jsem se dostala na vedoucí pozici a pak už to byl vlastně sólozávod,“ uzavřela šťastná vítězka, která se sezonu chystá uzavřít za čtrnáct dní na finále Evropského poháru.

Z mužů v cíli nejrychleji Nieschlag

V mužském závodě žádný z českých reprezentantů na start nenastoupil. V plavecké části se ujal vedení Nor Jorgen Gundersen před Němcem Justusem Nieschlagem a Španělem Albertem Gonzalezem Garciou. Většinu cyklistické části jela na čele jedenáctičlenná skupina, která měla v druhém depu náskok 47 vteřin na zbytek startovního pole. V běhu se po prvním kole dostal do čela Němec Neischlag a už si vítězství nenechal vzít. Do cíle dorazil s náskokem 34 vteřin před druhým Američanem McDowellem.

Výsledky:

Ženy: 1. Vendula Frintová (CZE) 2:01:14, 2. Joanna Brown (CAN) 2:01:50, 3. Chelsea Burns (USA) 2:02:03

Muži: 1. Justus Nieschlag (GER) 1:45:46, 2. Kevin McDowell (USA) 1:46:20, 3.Uxio Abuin Ares (ESP) 1:46:47

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze