Jan Barák
2. října 2017 • 11:14

Zlatý hattrick zničila Kocumové poslední překážka: 45 minut jsem se v cíli klepala

Autor:
Patronka aplikace Superlife a bývalá reprezentantka v běhu na lyžích Zuzana Kocumová v kalifornském Squaw Valley v sobotu nestačila jen na Kanaďanku Lindsay Websterovou
TOP VIDEA
Řepka: Klasický slávista? Vlček. Ty jsi ho jednou nechutně složil, řekl Šmicer Řepka: Klasický slávista? Vlček. Ty jsi ho jednou nechutně složil, řekl Šmicer
Mountfield HK - Liberec: Ordošovo vyloučení, na které si po zápase stěžoval kouč Pešán Mountfield HK - Liberec: Ordošovo vyloučení, na které si po zápase stěžoval kouč Pešán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jak málo chybělo... Jak málo dělilo skvělý výsledek od SUPER výsledku - třetího zlata v řadě na mistrovství světa v extrémním překážkovém běhu Spartan Race. Patronka aplikace Superlife a bývalá reprezentantka v běhu na lyžích Zuzana Kocumová v kalifornském Squaw Valley v sobotu nestačila jen na Kanaďanku Lindsay Websterovou a v náročném závodu, při kterém nejlepší ženy strávily na trati přes tři hodiny, za vítězkou zaostala o minutu a 43 sekund.Pro Kocumovou je to další medailový úspěch po nedávném vítězství na mistrovství Evropy v Andoře. O světovém titulu se v sobotu rozhodovalo až na poslední překážce, při ručkování obě adeptky na zlato spadly, musely cvičit angličáky a Websterová udržela svůj náskok.

"Lindsay byla letos hodně dobře připravená. Do kopce byla i o kousek lepší. Je to druhé místo, ale nebýt Lindsay, která běžela výborně, tak strávím na trati klidně o deset minut déle. Ona mě donutila ze sebe vydat úplně maximum. Dala jsem do toho všechno," uvedla vyčerpaná Kocumová.

Závod v dějišti zimních olympijských her 1960 byl ještě náročnější než v minulých letech. Startovalo se v nadmořské výšce zhruba 1900 metrů, tisíce účastníků absolvovaly převýšení přibližně 1600 metrů a 38 těžkých překážek.

I tak je druhé místo senzační úspěch a dobrý vklad pro to, aby se o extrémních závodech začalo v Česku více a seriózněji mluvit. Kocumová se k průběhu závodu rozepsala na svém facebookovém profilu.

"Nevyšlo to, co by hrozně hezky znělo, co by se tak hezky dávalo do všech nadpisů - zlatý hattrick. Ale závod není o zkratkách a heslech. V reálu to byly více než tři hodiny neskutečné dřiny, kdy jsme s vítězkou Lindsay Webster bojovaly bok po boku od začátku až do konce. Nakonec zlato od stříbra dělila úspěšně daná jedna - poslední - překážka. Kdybych ji dala, mohlo to vyjít i na potřetí. Ale upřímně - udělala jsem hloupou chybu, ona došla dál a když si odmyslím vlastní ambice - a sen o zlatém hattricku - byla dnes o kousek lepší a zlato jí patří oprávněně," byla si vědoma 38letá rodačka z Liberce a pokračovala.

"Obě jsme dělaly 60 angličáků, což znamená, že byla o kousek rychlejší v běhu - nebo na překážkách. A o tom Spartan race je. Chtělo by se mi po dnešku napsat "totální likvidace celého těla, každého svalu v těle." Což neznamená, že když procházím kolem té rozhodující poslední překážky, necítím lítost a naštvání na sebe sama... A mě může hřát, že vím, že jsem na trati nechala skutečně vše a ještě 45 minut po doběhu jsem téměř nebyla schopna vyplnit formulář na dopingové kontrole, jak se mi klepaly ruce," napsala Kocumová.

Stříbro i ve štafetě

O necelých 24 hodin později se Kocumová postavila s Tomášem Satinským a Tomášem Tvrdíkem na start štafetového závodu. A české trio se opět vedlo výtečně, v konkurenci 27 zemí světa z toho bylo druhé stříbro!!!!

Kocumová průběh závodu opět popsala na svém facebooku.

"Po nesmírně vyrovnaném závodu, kde jsme ze sebe vydali i to, co tam po včerejšku vůbec nebylo, jsme v dramatickém závěru vybojovali druhé místo před Kanadou. A zase - kdyby se hrálo na kdyby, tak kdyby nebyl twister (překážka, pozn.red.) mokrý, mohlo to být zlato... Jenže on byl, a tak díky naší chybě jsme zde přišli o vedení, které jsme budovali hlavně na břemenech a v technických sebězích. Tým USA byl na této překážce jednoznačně lepší - bezchybný, oni se na mokré chyty vymlouvat nemusí. Gratulace k prvnímu místu," ocenila soupeře účatsnice olympijských her v Naganu.

Patronka aplikace Superlife Zuzana Kocumová skončila druhá na MS ve Spartan Race i ve štafetěPatronka aplikace Superlife Zuzana Kocumová skončila druhá na MS ve Spartan Race i ve štafetě

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze