Sportovní dědci radí, jak být fit | iSport.cz
29. prosince 2008 • 02:00

Sportovní dědci radí, jak být fit

Autor: Blesk
Evander Holyfield
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už léta si mohli užívat důchodu. Vydělali desítky milionů, ve světě si vydobili jméno. Ale to jim nestačí. Sportovní »dědkové« se dál perou s o generaci mladšími kolegy a v pohodě je zvládají.Jak se udržují fit Holyfield, Chelios nebo žokej Váňa? Jejich zkušenosti se po tučných vánočních hostinách můžou hodit i vám.

Místo toho, aby v klidu sháněl dárky pro vnučku, se Evander Holyfield (46) pár dní před svátky pustil do boxerského souboje s obrovitým Rusem Valujevem.

Málem ho vyhrál! A hned po něm volal po odvetě. Americký nezmar stále boxuje, i když už je už opravdickým dědečkem! A taky otcem jedenácti dětí! „Můj cíl je stejný. Znovu se stát světovým šampionem,“ prohlašuje.

Podobný je příběh hokejisty Chrise Cheliose (46), jenž letos v létě pozvedl nad hlavu svůj třetí Stanley Cup. Pořád touží po dalším a překousnul proto dokonce i potupné odeslání na farmu! V prosinci povolal trenér Babcock zkušeného obránce zpět do prvního týmu Detroitu a »Cheli« tak dál válí v NHL.

Proč ale chodit daleko? Vždyť svého nezničitelného kmeta má i Česko! Žokej Josef Váňa (56) přežil před čtrnácti lety klinickou smrt po pádu pod koně, po zázračném uzdravení se ale rok co rok znovu staví na start Velké pardubické.

Po letošním třetím místu chtěl skončit, teď ovšem přemítá: „Pokud pojedu na vlastním koni, půjdu do toho znovu!“ Na podzim si to tak nejspíš znovu rozdá na dráze se synem – v sedmapadesáti letech!

EVANDER HOLYFIELD (46)
Trénink: Kam se hrabou hokejisté nebo fotbalisté –
Holyfield trénuje po celý rok třikrát denně!
Životospráva: Jí přesně šestkrát denně, před spaním vždy dva banány a sendvič s burákovým máslem. Alkohol je tabu!
Tip: Holyfield dbá na odpolení siestu. Šlofík po obědě trvá vždy dvě hodiny. Večer nikdy nejde spát po 23 hodině.

CHRIS CHELIOS (46)
Trénink: Dře jako kůň, jeho síla tkví ve skvělé fyzičce. „V kondičních testech porážel o dvacet let mladší kolegy,“ tvrdí jeho spoluhráč Jiří Hudler.
Životospráva: Chelios sice vlastní tři bary, ale sám je reklamou na zdravý život. Základem jsou lehká řecká jídla a olivový olej.
Tip: Momentálně žije u dědečka s babičkou! Proto se stále cítí jako mladík.

JOSEF VÁŇA (56)
Trénink: Už v půl sedmé provádí desítky kliků a sklapovaček, pak cvičí koně. Často plave a hodně jezdí na kole.
Životospráva: Kvůli váze ji dodržuje po celou kariéru. V některých obdobích vůbec nesnídá, místo toho pije drink proti artróze.
Tip: Absolvuje neortodoxní léčebné postupy, věří v alternativní medicínu.

Další slavní veteráni:

Randy Johnson (45):
Jeden z nejslavnějších nadhazovačů baseballové historie »dosluhuje« v Arizoně.

Miroslav Varga (48):
Olympijský vítěz ve střelbě z malorážky v Soulu 1988 chce uspět i na OH 2012 v Londýně.

Greg Norman (53):
Manžel tenistky Chris Evert se ještě letos umístil na třetí příčce velkého turnaje British Open.

Dana Batulková (50):
Herečka, která překvapivě triumfovala v české taneční soutěži Stardance III, je rozvedenou matkou dvou dětí.

Témata:  sport
 
Články odjinud


Články odjinud