7. srpna 2009 • 18:31

Dubajský šejk dostal distanc od manželky

Autor:
Archív
TOP VIDEA
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do paradoxní situace se dostal vládce Dubaje ve Spojených arabských emirátech šejk Mohamed bin Rašíd al Maktúm.Šejkova manželka, jordánská princezna Haja, stojí v čele Mezinárodní jezdecké federace FEI, a právě vedení FEI nyní šejkovi kvůli dopingu udělilo trest půlročního zákazu startů v jezdeckých soutěžích.

Maktúm se v lednu zúčastnil pouštních distančních závodů na 100 kilometrů, po kterých měl jeho kůň Tahhan při odběru pozitivní dopingový nález na přítomnost steroidů.

Šejk jako majitel koně a jezdec dostal pokutu a šestiměsíční distanc v jezdeckých soutěžích, trenér koně Abdul bin Huzaím má roční distanc. Oba se mohou do konce příštího týdne proti tomuto výroku odvolat.

Šejk Maktúm je jedním z největších investorů v jezdeckém a dostihovém sportu. Jeho hřebčíny a stáje v Austrálii, USA, Francii, Irsku, Anglii, Japonsku a SAE mají cenu stovek milionů dolarů.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, šejk, doping, dubaj, bulvár
 Klasická verze
Mobilní verze