Tenisová hvězda Martina Navrátilová (53) minulý měsíc oznámila, že zvítězila nad rakovinou prsu. Zaslouženého klidu si však asi moc neužije. Brání jí v tom tragická minulost její lásky Julie Lemigové (39). Poslední sovětská královna krásy a někdejší modelka tvrdí, že zavraždili její dítě. Případ starý deset let tento týden znovu otevřela pařížská policie.
Zní to jako konspirační teorie, ale francouzská policie ji bere vážně. Před deseti lety, ještě než se stala lesbičkou, porodila Julia Lemigová chlapečka. Maximilien však v pouhých pěti a půl měsících zemřel, a to za velmi podezřelých okolností.
Lemigová, která v současné době podniká v Paříži, je skálopevně přesvědčena, že dítě bylo zavražděno a že jeho smrt souvisí s Maximilienovým otcem, francouzským multimilionářem Edouardem Sternem.
Bankéř Stern byl blízkým přítelem francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho a jeden z nejbohatších mužů Evropy. V roce 2005 ho zastřelila jiná milenka při sadomasochistických sexuálních orgiích.
Podle oficiálních zpráv dítě, které bylo zrovna v otcově péči, zemřelo přirozenou smrtí. Pitva však prokázala v jeho krvi přítomnost diazepamu. Používá se při léčbě depresí, u malého dítěte však může mít smrtelné následky. Podle lékařů mohl také někdo s chlapečkem prudce třást.
Vyšetřování případu bylo před deseti lety zastaveno pro údajný nedostatek důkazů. Teď se však objevily nové, včetně pitevní zprávy a vzkazu, který napsala chlapcova chůva.
Pokud se prokáže propojení se špičkami francouzské společnosti, mohlo by to znamenat největší skandál v Sarkozyho kariéře. A Martina Navrátilová se možná bude ptát: Kdo je ta žena, kterou zbožňuji?