Plavec Palatka (†18): Zemřel na trati smrti | iSport.cz
14. ledna 2011 • 14:30

Plavec Palatka (†18): Zemřel na trati smrti

Autor: rys (Blesk)
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske
Šťastný kouč Šilhavý: Na Euru budeme konkurenceschopní. A ještě silnější Šťastný kouč Šilhavý: Na Euru budeme konkurenceschopní. A ještě silnější
VŠECHNA VIDEA ZDE

Předměstská část na severovýchodě Prostějova má sama o sobě děsivý název – Vrahovice. Trať, která jí prochází a vede na prostějovské nádraží, by se pak mohla jmenovat tratí smrti.Blesk.czV neděli zde zahynul mladý plavec Ondřej Palatka (†18). Před šesti lety byla trať svědkem nejstrašnější železniční nehody v regionu.

9. prosince 2004 vjela na vrahovický přejezd tatra s vojáky z elitní prostějovské jednotky. Vzápětí ji smetl polední rychlík z Olomouce do Brna.

Z jedenácti mužů, kteří přežili peklo afghánské války, pět pod koly vlaku v troskách na kusy roztrhané tatry zahynulo.

Tudy si Ondra krátil po trati cestu z Vrahovic do ProstějovaTudy si Ondra krátil po trati cestu z Vrahovic do ProstějovaFoto Pavel Ryšlink (Blesk)

Příčina nehody nebyla nikdy objasněna, známo je pouze to, že ve chvíli střetu bylo světelné a zvukové výstražné zařízení na přejezdu v chodu.

Tragicky zesnulý talentovaný plavec Ondřej Palatka.
Tragicky zesnulý talentovaný plavec Ondřej Palatka.

 
Články odjinud


Články odjinud