Hradecká s Čermákem prohráli ve finále mixu s domácími Australany

Lucie Hradecká s Františkem Čermákem se domlouvají, jak na Australany vyzrát
Finalisté mixu Australian Open si gratulují po utkání
Momentka pro fotografy
Vítězové Jarmila Gajdosova and Matthew Ebden
Pro Čechy zbyla stříbrná mísa za druhé místo
Lucie Hradecká s Františkem Čermákem titul ve smíšené čtyřhře na prvním grandslamovém turnaji sezony Australian Open nezískali. Český pár v dnešním finále nestačil na Jarmilu Gajdošovou a Matthewa Ebdena a s australskou dvojicí prohrál ve dvou setech 3:6 a 5:7.
6
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Australian Open
Začít diskusi (0)

Tenisté Lucie Hradecká s Františkem Čermákem titul ve smíšené čtyřhře na prvním grandslamovém turnaji sezony Australian Open nezískali. Český pár v dnešním finále nestačil na Jarmilu Gajdošovou a Matthewa Ebdena a s australskou dvojicí prohrál ve dvou setech 3:6 a 5:7.

Poslední českou vítězkou mixu tak v Melbourne zůstává Jana Novotná, která vyhrála s Američanem Jimem Pughem před 24 lety.

Fedcupová vítězka Hradecká s Čermákem hůře podávali, udělali dohromady sedm dvojchyb a více chybovali na síti. Hradecká si v úvodní sadě ani jednou neudržela servis a český pár od stavu 3:3 neuhrál ve třech gamech ani míč.

Na začátku druhého setu i Čermák ztratil podání, ale brejkem Gajdošové dokázali Češi srovnat na 4:4. Nejistá Hradecká ale v jedenácté hře potřetí ve finále přišla o servis. Vzápětí Češi odvrátili dva mečboly, ale při třetím po hodině a třinácti minutách kapitulovali.

Slovenská rodačka Gajdošová, která přijede za čtrnáct dnů s týmem Austrálie do Ostravy k utkání 1. kola Fed Cupu, hrála s Ebdenem smíšenou čtyřhru na Australian Open jen díky divoké kartě, kterou dostali od pořadatelů.

Smíšená čtyřhra - finále:

Gajdošová, Ebden (Austr.) - Hradecká, Čermák (ČR) 6:3, 7:5.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů