Australian Open zvýšilo dotace | iSport.cz
10. ledna 2009 • 11:49

Australian Open zvýšilo dotace

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Navzdory světové ekonomické krizi organizátoři letošního prvního tenisového grandslamu Australien Open výrazně navýšili odměny. Celkově rozdají na prize money 23,4 milionu australských dolarů.Vítězové mužské a ženské dvouhry získají rekordní dva miliony (téměř 28 milionů korun).

Dotace turnaje se tak oproti loňsku zvýší o 12,3 procenta. "Věříme, že dva miliony australských dolarů jsou odpovídající odměnou za vítězství na nejvýznamnější sportovní akci na světě v lednu," uvedl dnes šéf australského tenisového svazu Steve Wood.

Organizátoři už prize money zvýšili v říjnu loňského roku na 1,62 milionu pro vítěze, další navýšení přišlo nyní. "Už v říjnu jsem říkal, že budeme sledovat, jak se vyvíjí kurzy měn, a budeme na to reagovat. Tohle je výsledek," uvedl Wood k nejnovější úpravě dotace turnaje, jenž se hraje v Melbourne Parku od 19. ledna.

Témata:  sport, tenis, australian, open
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud