Natěšený Štěpánek: Miluju svou zemi, jdu si pro výhru | iSport.cz
1. dubna 2012 • 15:13

Natěšený Štěpánek: Miluju svou zemi, jdu si pro výhru

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
SESTŘIH: Plzeň - Sönderjyske 3:0. Viktoria jde v EL dál, čeká ji cesta do Izraele
VŠECHNA VIDEA ZDE

Povzbuzen titulem ve čtyřhře na turnaji v Miami přiletí tenista Radek Štěpánek na čtvrtfinále Davisova poháru. Spolu s Indem Leandrem Paesem porazili v sobotu ve finále druhý pár světa Max Mirnyj, Daniel Nestor a Štěpánek hned z kurtů spěchal na letiště, aby zamířil do Češka."Teď jsem tisíce kilometrů daleko, ale zítra už budu trénovat v Praze na antuce," řekl Štěpánek na tiskové konferenci v Miami po vítězné čtyřhře. Spolu s Tomášem Berdychem nastoupí Štěpánek proti Srbům od 6. do 8. dubna v pražské O2 areně. "Letím pro výhru," řekl.

Na otázku, jestli bude připraven hrát dvouhry i čtyřhru, Štěpánek odpověděl: "Cokoliv. Kdybych musel, tak budu hrát i smíšenou čtyřhru. Miluji svoji zemi a budu hrát cokoli, třeba i šachy, kdyby to vedlo k vítězství."

Štěpánkovo odhodlání potěšilo kapitána Jaroslava Navrátila na dnešním srazu týmu. "To je vynikající zpráva, ale doufám, že na mix už nedojde, že bude v neděli rozhodnuto...," smál se.

Ind Paes zvedá po zisku titulu svého parťáka Štěpánka.Ind Paes zvedá po zisku titulu svého parťáka Štěpánka.Foto Reuters

Navrátil počítá s tím, že Berdych a Štěpánek jako vždy odehrají všechny důležité zápasy. V záloze ale má i případnou náhradní variantu.

"Nejpodstatnější bude, jak se bude cítit. Když mu to bude sedět, tak, doufám, odehraje tři dny jako Berdych, ale třeba nemusí hrát první den, bude se šetřit na čtyřhru a na neděli," řekl kapitán.

Češi předloni se Srbskem prohráli v semifinále v Bělehradu a tentokrát chtějí využít domácí prostředí před vyprodaným publikem. "Na konci víkendu chceme mít tři body. To je náš hlavní cíl a nic jiného nás nezajímá," řekl Štěpánek.

Třeba pak Štěpánek českému publiku ukáže oslavný taneček, který předvedl v Miami. Po triumfu se s pohárem zavrtěl na kurtu v tanečním rytmu. "Jméno (tanec) nemá. Chovám se spontánně a takhle jsem to cítil. Chtělo se mi tančit, tak jsem tančil. Do finále jsem tancoval v šatně před zápasem a teď takhle," řekl Štěpánek.

Štěpánek bude mít necelých pět dnů na regeneraci, zvládnutí časového posunu a trénink na antuce. "Problém to nebude. Čtyřhra ho tak nevyčerpá a výhra mu dodá sebevědomí," řekl Berdych.

Štěpánek se v Miami po vyřazení ve dvouhře už připravoval i na Davis Cup a dvakrát trénoval na antuce. "Je to profík," ocenil Navrátil a doplnil: "Radek má další neskutečný úspěch, který ho určitě zvedne."

Moc šancí Radek Štěpánek proti Španělu Nadalovi neměl.
Moc šancí Radek Štěpánek proti Španělu Nadalovi neměl.

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud