25. září 2015 • 21:53

Konec maratonským zápasům v Davis Cupu: Tie-break i v pátém setu

Autor: ,
Tomáš Berdych a Lukáš Rosol vyhráli nekonečnou čtyřhru po více než sedmi hodinách boje
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Davisově poháru budou tenisté od příští sezony hrát i v rozhodujícím pátém setu za stavu 6:6 tie-break. Změnu pravidel odsouhlasila mezinárodní federace ITF na zasedání v Chile, dosud bylo třeba zvítězit rozdílem dvou gamů.


REKLAMA
digi tv

Na zavedení novinky měly zřejmě vliv i maratonské zápasy, které se v soutěži družstev v poslední době hrály. Například březnová dvouhra mezi Leonardem Mayerem z Argentiny a Joaem Souzou z Brazílie, která skončila 15:13 v pátém setu, trvala šest hodin a 42 minut.

O nejdelší zápas v historii Davisova poháru se pak v roce 2013 ve čtyřhře postarali Tomáš Berdych a Lukáš Rosol spolu se Švýcary Stanem Wawrinkou a Marcem Chiudinellim. Česká dvojice vyhrála po sedmi hodinách a jedné minutě 6:4, 5:7, 6:4, 6:7 a 24:22.

Tie-breakem končí pátý set i na US Open, zatímco ostatní grandslamy zůstávají u rozdílu dvou her. Dál je tak na nich možné překonat zápas z Wimbledonu 2010, v němž Američan John Isner porazil Francouze Nicolase Mahuta v páté sadě 70:68.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, tenis, Davis Cup, tiebreak
 Klasická verze
Mobilní verze