ONLINE: Štěpánek poslal Česko do semifinále!

0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Radek Štěpánek porazil v rozhodujícím zápase mezi Českou republikou a Argentinou Juana Monaca 3:0 a zajistil pro domácí tým postup do semifinále soutěže.

AKTUALIZOVAT VÝPIS

Štěpánek - Monaco 3:0 (7:6, 6:3, 6:2)

Je konec. Česká republika postupuje do semifinále Devisova poháru. Radek Štěpánek vybojoval pro domácí tým rozhodující třetí bod proti Juanu Monacovi, kterého porazil po setech 7:6, 6:3, 6:2. Český tenista měl největší problémy v prvním setu, kdy prohrával 4:5 a čelil podání soupeře. Od té doby měl utkání ve svých rukou, dominoval především ve hře na síti, postupem času byl jistější i při hře od základní čáry. Nerozhodilo ho ani prohrané podání na začátku třetí sady a zaslouženě zvítězil.

30:40
Štěpánek na síti a je tady první mečbol pro Českou republiku!

30:30
Štěpánek si opět "pozval" svého soupeře na síť a získává další bod.

15:15
Bod z podání. Je vyrovnáno!

00:15
Monaco kazí jednoduchý bekhend.

5:2
Další bod z podání. Štěpánek je blízko vítězství a zisku třetího rozhodujícího bodu pro Českou republiku.

40:15
Eso Štěpánka!

30:15
Štěpánek láká svého soupeře na síť, kde ho následně prohazuje.

15:15
Monaco odhalil stopbal Štěpánka a drží naději na zvrat.

4:2 Fantazie! Štěpánek skvělou hrou na síti a přesným forhendovým volejem získává další servis Monaca a vede již 4:2.

40:A
Monaco začíná dělat chyby od základní čáry a nabízí Štěpánkovi další možnost brejku.

40:40
Nevynucená chyba Radka. Shoda.

30:40
Kraťas Argentinec nezvládl. Brejk pro třicetiletého tenistu.

30:30
Monaco dvakrát trefil první servis. Je vyrovnáno.

00:30
To je nadějné! Štěpánek hraje v tuto chvíli ve velké pohodě a prakticky nedělá chyby.

3:2
Skvělý gam předvedli oba tenisté divákům v ostravské ČEZ aréně! Štěpánek díky obrovské bojovnosti jde do vedení 3:2.

40:15
Vynikající křižný forhendový obhoz v podání Monaca.

40:00
Eso Štěpánka.

30:00 A znovu. Jako zajíc teď běhá po dvorci rodák z Karviné a dobíhá skvělé balóny.

Všetíček: Radek se k tomu postavil jako chlap >>>

15:00
Fantastický Radek! Z nemožné pozice se teď dostal český tenista a skvělým obraným lobem donutil Monaca hrát těžkou smeč nad hlavou. To Argentinec nezvládl.

2:2 Jako přes kopírák! Monaco úplně stejně jako v prvním setu nepotvrdil svůj brejk a stav je opět vyrovnaný.

15:40
Monaco posílí další forhend ven. Tři brejky pro Monaca. Opakuje se situaci z první sady, kdy po proraženém podání Štěpánka, nedokázal Argentinec potvrdit brejk.

00:30
A znovu. Forhendový úder letí tentokrát do autu.

00:15 Monaco posílá forhendový úder do sítě.

Monaco má ve třetí sadě mírně navrch. Údery z jeho rakety létají s větší razancí než v předcházejících sadách a dostává domácího tenistu pod tlak.

2:1
Bohužel! Štěpánek čtvrtý brejk ve třetí sadě neodvrátil a podruhé v zápase prohrává své podání. Monaco jde do vedení 2:1.

30:40
S velkým štěstím teď Štěpánek odvrací první brejk. Prohoz Monaca zastavuje páska.

15:40
Český tenista čelí dalším dvěma brejbolům soupeře.

15:30
Štěpánek kazí jednoduchý forhendový volej a znovu má při svém servisu problémy.

15:15
Následuje však další dvojchyba Štěpánka.

15:00
Tvrdý servis a přesný bekhendový volej. Skvělý úvod pro rodáka z Karviné.

1:1
Čistá hra v podání Monaca. Vyrovnáno.

40::00
Přesný servis rodáka z Tandil zajišťuje bezpečné vedení.

30:00
Monaco hodně přidal na intenzitě úderů a vyplácí se mu to.

1:0 Z těžké situace se v první hře třetí sady dostal český tenista. Monaco hrál velmi agresivně od základní čáry a dostával Štěpánka pod velký tlak. Čech se však bránil úspěšně a vydoloval vítězství v první hře. Na podání Monaco.

A:40
Další úspěšná hra na síti v podání Čecha. Výhoda.

40:40 Všechno na jednu kartu vsadil teď Monaco a bušil do českého tenisty. Konečný úder však poslal do autu.

30:40
Krásná výměna z obou stran! Oba hráči předvedli řadu skvělých úderů od základní čáry i na síti, šťastnější byl nakonec Štěpánek.

15:40
Fantastický bekhendový lob Monaca a Argentinec má hned na úvod třetí sady dva brejkboly.

15:30
Prohoz z bekhendové strany znamená vedení pro Monaca.

15:15
Štěpánek získává svůj první bod opět přesným útokem na síti.

Podávat do třetího setu začne český tenista.

Super!
Štěpánek třetí setbol proměňuje a vyhrává druhý set v poměru 6:3. Rodák z Karviné sebral svému soupeři ve druhé sadě servis dvakrát a sám bez větších problému držel své podání. Štěpánek měl problémy s prvním servisem, kde měl úspěšnost pouhých 45%, Monaco oproti tomu celých 80%. Přesto působil český tenista jistěji především při hře na síti, kde ničil svého soupeře výbornými voleji.

40:A
Štěpánek se znovu vydal na síť a prohoz Monaca byl nepřesný. Třetí setbol.

40:40
Monaco odvrací i druhý setbol. Je vyrovnáno.

30:40
Milimetrový aut Čecha. Ještě jeden setbol při podání Argentince.

15:40
Obrovský kiks Monaca! Štěpánek má dva setboly.

15:30
Trpělivost od základní čáry se teď vyplatila Štěpánkovi. Od vítězství ve druhé sadě ho dělí dva míče.

15:15
Štěpánek vrací stejnou mincí. Bekhendový úder jde daleko do autu.

00:15
Rychle teď zkoušel Monaco zakončit výměnu a dělá zbytečnou chybu.

5:3
Štěpánek si následující dva míče zajistil přesnou hrou na síti a ujímá se vedení 5:3.

30:15
Krásný forhendový prohoz Monaca brzdí Štěpánka v cestě za vítězstvím v tomto gamu.

30:00
Return hostujícího tenisty končí za postranní čarou.

15:00
Eso Štěpánka na úvod osmé hry druhé sady.

4:3
Kvalitní servis Argentince znamená snížení na rozdíl jediného gamu. Na podání půjde Štěpánek.

40:15
Monaco si již dává pozor na stopbaly Radka a bez problémů získává další bod.

15:15
Nabíhaný forhendový volej Štěpánka nedal Monacovi žádnou šanci. Vyrovnáno.

4:2
Páska zastavuje return Monaca. Štěpánek se dostal z nepříjemné situace a vede. V této šesté hře druhé sady trefil jen jednou první servis.

40:30
Konečně vyšel první servis, který doplnil bezchybný forhendový volej.

30:30
Radek zatím hrál všechny body v tomto gamu na druhý servis, přesto zatím drží nerozhodný stav.

15:30
Nesmírně riskantní druhé podání Štěpánka se vyplatilo.

00:30
Monaco teď zatlačil svého soupeře agresivní hrou od základní čáry a dostává se do nadějného vedení.

00:15
Fantastický forhendový prohoz Monaca!

3:2
Bez problémů si Argentinec udržel svůj servis, když mu pomohlo především kvalitní první podání. Je sníženo.

30:15
Štěpánek se snaží atakovat již první servis Monaca, zatím se mu to příliš nedaří.

15:15
Monaco má při svém servisu mnohem více práce s vyhráváním bodů.

3:1
Čistá hra pro Štěpánka znamená zisk důležité čtvrté hry ve druhé sadě.

2:1 Monaco zahrál skvěle a celodvorcovou hrou donutil Štěpánka k chybám. Je sníženo.

40:40
Bod z podání. Vyrovnáno.

40:A
Stopbal Štěpánka Monaco doběhl, ale již ho nedokázal dobře umístit. Brejk pro domácího tenistu.

40:40
Monaco to také zkusil kraťasem, nicméně neúspěšně. Štěpánek doběhl a bez problémů zakončil.

40:30
Eso Argentince.

30:30
Monaco znovu na síti a opět kazí. Tentokrát z forhendu.

15:15
Monaco se na síti dobře necítí. Nahraný bekhendový volej posílá do mimo.

2:0
Fantastický forhendový úder české dvojky do rohu dvorce. Štěpánek potvrzuje brejk a vede 2:0 na gamy.

40:15
Další zkrácený míč Čecha. Monaco je opět krátký.

30:15
Štěpánkova smeč končí v síti. Šance pro Argentince.

30:00
Return Monaca končí daleko v autu.

15:00
Další kraťas alá Radek Štěpánek.

1:0
Fantastický obhoz Radka! Štěpánek bere svému soupeři hned na úvod druhé sady servis a jde do vedení.

30:40
Dvojchyba Monaca! Brejková možnost pro českého tenistu.

15:30
Štěpánek prozatím běhá jako zajíc, nejsou patrné žádné problémy s pohybem. Snad to vydrží.

Druhý set začne podáním Monaco.

7:5 Ano! Radek Štěpánek vyhrává první set v tiebreaku a jde do vedení 1:0 na sety. Oba tenisté si v prvním setu prohráli jednou své podání, Štěpánek praktikoval především při svém podání hru servis-volej, Monaco se snažil o hru od základní čáry. Jednadvacátý hráč světa měl velkou úspěšnost na síti, postupem času získával mírně navrch i při hře od základní čáry. Tiebreak se odehrál v opatrném duchu, nakonec byl šťastnější český tenista.

6:5
První podání a stav je již jen o bod. Svůj třetí setbol se pokusí Štěpánek proměnit při svém podání.

6:4
Bekhendový úder Radka končí v síti. Monaco má ještě jeden servis.

6:3
Skvělý servis! Štěpánek má tři setboly.

5:3
Po druhém podání se vydal Štěpánek na síť, Monacův return však končí v síti. Český tenista vede o dva body a má ještě jedno podání.

4:3
Důležitý moment! Argentinec dává dvojchybu.

3:3
Kvalitní servis Monaca do forhendu Čecha. Vyrovnáno.

3:2
Velmi opatrná hra z obou stran provází tiebreak prvního setu. Štěpánek nicméně vede 3:2.

2:2
Příliš dlouhý forhendový úder po čáře od Čecha. Zatím si ani jeden tenista nevyhrál bod při vlastním podání.

2:1
Štěpánek vyhrál i další výměnu od základní čáry a získal i druhý bod při podání soupeře. Na podání český hráč.

1:1
A další dlouhá výměna od základní čáry tentokrát se šastnějším koncem pro českého hráče.

1:0
Dlouhatánská výměna končí vítězným bekhendovým úderem Monaca po čáře. Na podání dvakrát Argentinec.

Na podání Štěpánek.

6:6
Tiebreak! Monaco udržel svůj servis a o osudu první sady rozhodne zkrácená hra.

40:40
Štěpánek teď přehrává Monaca od základní čáry. Rodák z Tandil dělá nevynucenou chybu. Shoda.

40:30
Dvojchyba Monaca dává českému hráči ještě šanci bojovat o dvanáctou hru prvního setu.

30:15
Fantastický kraťas z dílny Radka Štěpánka!

30:00
Štěpánkův forhend jde daleko za základní čáru. Vše směřuje k tiebreaku.

6:5
Výborně! Rozjetý Štěpánek vyhrává i další hru bez ztráty fiftýnu a jde do vedení.

40:00
Sedmý míček v řadě pro českého tenistu.

15:00
Tvrdý servis Štěpánka a první bod.

5:5
Super! Štěpánek bere čistou hrou soupeři servis a vyrovnává na 5:5.

00:40
Další výborný volej Štěpánka. Tři brejky pro domácího tenistu.

00:30
Forhendový úder Monaca letí daleko za základní čáru.

00:15
Skvělý bekhendový return rodáka z Karviné. Naděje žije.

5:4
Třetí dvojchyba Štěpánka! Monaco proráží poprvé servis českého hráče a je blízko vítězství v prvním setu.

40:A
Return po čáře znamená další brejk pro Argentince.

A:40
Štěpánek i po druhém podání chodí na síť a dva přesné voleje těsně za síť dávají českému hráči výhodu.

30:40
A další dvojchyba Radka. Brejkbol pro Monaca.

30:30
Vynikající reakce Štěpánka na těžký return soupeře. Těžký bekhendový volej dopadl na zadní čáru.

15:30
Dvojchyba Štěpánka.

15:15
Kraťas domácího tenisty úspěch neslavil. Monaco ukázal rychlé nohy.

15:00
Těžké voleje Radka Štěpánka z forhendu i bekhendu nesou ovoce. Bod pro Čecha.

4:4
I Monaco se objevil úspěšně na síti a drží si svůj servis. Na podání Štěpánek.

30:15
Štěpánek začíná chodit na síť i při podání soupeře a stopvolejem získává první bod.

30:00
Páska brzdí forhendový úder Štěpánka.

4:3
Český hráč znovu na síti a opět úspěšný. Vede 4:3.

40:15
Štěpánek vyznává při svém podání hru servis - volej a prozatím se mu to vyplácí.

15:15
Velká chyba Čecha při jednoduchém forhendovém voleji.

15:00
"Prasátko" pomáhá voleji Radka Štěpánka.

3:3
Monaco si pomohl servisem a drží si své podání. Opět vyrovnáno.

30:30
Další dlouhá výměna končí autem z forhendové strany českého hráče.

15:30
Skvělá hra od základní čáry v podání Radka, který svého soupeře honil z rohu do rohu a ujímá se vedení.

15:15
Oba tenisté se častují tvrdými údery od základní čáry. Zatím je stav smírný.

3:2
Štěpánka zatím poslouchá první servis a český tenista zatím bez problémů drží své podání. Servírovat však bude Monaco.

15:15
Štěpánkův další náběh na síť po podání, následný volej končí v síti.

3:1
Monaco bez problémů vyrovnává stav v prvním setu na 2:2.

30:15
Monaco vyznává výhradně hru od základní čáry, navíc dokáže přidat i eso.

2:1
Vzápětí eso a druhá vítězná hra pro českou dvojku.

40:15
První dvojchyba českého tenisty.

30:00
Štěpánek opět na síti a je stoprocentní. Výborný bekhendový volej poslal Monaca ven z kurtu.

1:1
Monaco si agresivní hrou od základní čáry drží svůj servis. Je vyrovnáno.

15:15
Monaco častuje Štěpánka agresivní hrou od základní čáry.

Na podání jde Juan Monaco.

1:0
Štěpánek se hned v první hře vydal na síť, snaží se o krátké výměny a zatím úspěšně.

30:00
Dobrý úvod českého hráče, úspěšný kraťas hned z prvního míče, dává rodákovi z Karviné potřebnou jistotu.

15:48
Utkání začíná, na podání jde Radek Štěpánek.

15:47
Oba tenisté se již na dvorci rozehrávají, utkání za pár minut začne.

15:46
Radek Štěpánek sehrál se svým soupeřem prozatím dvě vzájemná utkání, obě hladce vyhrál, aniž by svému soupeři přenechal jediný set.

15:44
Juan Monaco sehrál v pátek pětisetovou vyrovnanou bitvu s Tomášem Berdychem, když proti české jedničce vedl již 2:1 na sety.

15:42
"Pokud bych teď měl říct, zda nastoupím do dvouhry, řekl bych ne," odpověděl na otázku reportéra České televize zda nastoupí k nedělní dvouhře Radek Štěpánek.

15:40
Rodák z Karviné se v současné době drží na jednadvacáté pozici světového žebříčku a proti Monacovi by měl být jasným favoritem. Největší starost však českým fanouškům dělá zraněné koleno Štěpánka.

15:39
K rozhodujícímu utkání nastupují na kurt česká tenisová dvojka Radek Štěpánek proti dvaašedesátému hráči světa Juanu Monacovi.