Davis Cup: Španělé se hádali kvůli místu finále | iSport.cz
Jan Jaroch
12. října 2009 • 15:12

Davis Cup: Španělé se hádali kvůli místu finále

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
RUDEJ FANDA: Sparta dopředu? Jak Hřebíkův kosočtverec! Z Beauguela je Tecl kola
VŠECHNA VIDEA ZDE

Daviscupové finále je na programu až za necelé dva měsíce (4.–6. prosince), už nyní ale zavládla ve španělském týmu lehká nepohoda. Nespokojenost mezi hráči vzbudila volba Barcelony jako pořadatelského města. A z toho mohou Češi těžit.Žádné překvapení. Aréna Palau Sant Jordi pro 17 600 diváků na kopci Montjuick tyčící se nad Barcelonou – to bude od 4. do 6. prosince dějiště daviscupového finále mezi domácími obhájci ze Španělska a českými tenisty.

Opakuje se historie? Když chorvatský svaz vybral za místo semifinálového klání s Českem letovisko Poreč, nikdo z domácích tenistů nebyl příliš nadšený. Nyní něco podobného zažívají španělští hráči, jimž se volba Barcelony příliš nezamlouvá.

Davisův pohárDavisův pohárFoto INT

Největší kontroverzi při výběru finálového města sehrálo vyřazení Madridu. Ten byl údajně jasnou volbou v případě, pokud by získal olympijské hry v roce 2016. Jenže triumfovalo brazilské Rio de Janeiro a hned nato škrtl španělský tenisový svaz Madrid ze svých plánů. Proč?

Metropole země leží v nadmořské výšce 650 metrů, v řidším vzduchu létají míče rychleji, což domácí antukáři nemohou potřebovat. Vždyť jedno z vítězství Tomáše Berdycha nad Rafaelem Nadalem pochází právě z Madridu.

Jenže takové uvažování se nelíbí Fernandu Verdaskovi s Felicianem Lopezem, rodákům z Madridu, kteří velmi hlasitě lobbovali za své město, které nikdy daviscupové finále nehostilo, za to v Barceloně se již hrálo v roce 2000.

Situace se vyhrotila natolik, že musel vystoupit Nadal. „Vypadalo to, že Fernando s Felicianem mají svou soukromou válku. To není dobré pro tým,“ prohlásila světová dvojka.

Ve finálním výběru nakonec tedy zbyla jen Barcelona a Valencie. A druhou možnost zase výrazně prosazoval Juan Carlos Ferrero, rodák z Valencie. Ani jeho přání nebylo vyslyšeno, neboť během sobotního hlasování zástupců španělského tenisového svazu Barcelona jasně vyhrála poměrem hlasů 13:1.

Další vítězství v deblu.Další vítězství v deblu.Foto Jaroslav Legner - Sport


Rozepře ve španělském táboře jsou dobrou zprávou pro český tým a Barcelona je zase výhodnou destinací pro české fanoušky. Cesta do metropole Katalánska zabere autem zhruba dvacet hodin.

Španělští pořadatelé musejí poskytnout české straně deset procent vstupenek ze sedmnáctitisícové kapacity arény. Další vstupenky by si měli moci čeští příznivci sami objednat po internetu na stránce daviscup.com, až budou dány do prodeje.

Španělé doma neprohráli již deset let, stejně tak dlouho nenašli přemožitele, když se hrálo na antuce. I proti Čechům jsou jasnými favority. Čeká se nominace Nadala, Verdaska, Juana Carlose Ferrera a nepostradatelného deblisty Lopeze.

Tři ze čtyř zmiňovaných jsou ale volbou Barcelony zklamaní a Nadal se na ně hněvá za neprofesionalitu. „Hráči by se měli starat o svoji hru a ne vybírat, kde se bude hrát,“ zlobil se.

Témata:  sport, tenis, davis, cup
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud