Vaidišová: Na French Open jsem připravená | iSport.cz
19. května 2009 • 15:50

Vaidišová: Na French Open jsem připravená

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Nicole Vaidišová
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenistka Nicole Vaidišová je po nemoci bez zdravotních problémů a po přípravě s trenérem a nevlastním otcem Alešem Kodatem míří na grandslamové Roland Garros s odhodláním."Na každý turnaj jdu s tím, že chci vyhrát. Letošní Roland Garros není výjimkou. Chci podat nejlepší výkon," uvedla Vaidišová v tiskové zprávě pro česká média při prezentaci svých nových šatů.

Na pařížské antuce Vaidišová před třemi lety hrála semifinále, ale v posledním roce a půl si prošla krizí. Rozešla se s Kodatem, ale spolupráce s Britem Davidem Felgatem očekávaný obrat k lepšímu nepřinesla, a tak se od února snaží o návrat opět s Kodatem.

Letos má zatím bilanci osmi výher a devíti porážek. Zahrála si dvakrát třetí kolo, v Miami a v Indian Wells, ale na antuce se jí nedařilo. V Marbelle i v Barceloně vypadla v druhém kole.Naposledy se představila v Římě.

Kvůli propadu na 57. místo žebříčku musela do kvalifikace, kterou hrála poprvé po pěti letech, ale do hlavní soutěže nepostoupila. Pak měla hrát v Madridu a ve Varšavě, ale svůj start na obou akcích kvůli nemoci odvolala.

"V Římě na mě skočil nějaký bacil, a tak jsem jela domů, trochu se z toho dostat a navštívit doktora," uvedla vítězka šesti turnajů. Když se uzdravila, přiletěl za ní minulý týden do Prahy Kodat. "Trénovali jsme celý týden pět hodin denně," doplnila tenistka.

French Open začne v neděli a Vaidišová může hodně získat, protože minulý rok prohrála v prvním kole s krajankou Ivetou Benešovou. Doufá i v pomoc nových šatů, které pomáhala vyvinout. Jejich příprava trvala rok a focení pro letošní akci proběhlo už loni při US Open. "Jsou pohodlné a vypadají stylově," řekla Vaidišová.

Témata:  sport, tenis, Vaidišová
Vstoupit do diskuse
0

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud