3. června 2009 • 18:19

Federer smetl Monfilse a jde na Del Potra

Autor: Sport, ČTK
1
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Federer je po třísetové výhře nad poslední domácí nadějí Gaelem Monfilsem znovu o krok blíže snu zkompletovat své úspěchy i o triumf na Roland Garros.

Francouzský tenista mu dělal problémy především v první sadě, kde měl v závěru šanci na brejk, ale ve zkrácené hře jej Švýcar udolal 8:6.

"Byl jsem hodně nervózní, protože jsem si myslel, že to bude velmi těžké. Bál jsem se jeho forhendu," uznal Federer, jenž Monfilse loni vyřadil v semifinále.

ŽENY: Serena Williamsová v Paříži dohrála »

Od druhého setu už byl Švýcar na kurtu lepší a po dalších dvou sadách s výsledky 6:2 a 6:4 se probojoval do dvacátého grandslamového semifinále za sebou.

V tom se utká s Del Potrem, jenž rovněž ve třech setech nedal šanci Tommymu Robredovi ze Španělska. Dvacetiletý Argentinec ničil soupeře tvrdými údery od základní čáry i ze servisu, při němž zaznamenal 14 es.

Robredo se dopracoval k sedmi brejkbolům, ale nevyužil ani jeden.Del Potro za poslední rok vylétl až na páté místo světového žebříčku, grandslamové semifinále si ale zahraje poprvé v životě. Se světovou dvojkou se utkal zatím pětkrát, neuhrál však ani set. Ze čtvrtfinále letošního Australian Open dokonce odešel s dvěma "kanáry".