12. listopadu 2008 • 11:06

Štěpánek si zahraje Turnaj mistrů

Autor:
Radek Štěpánek
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí
13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester 13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenista Radek Štěpánek dostal šanci zahrát si na Turnaji mistrů. Z pozice prvního náhradníka se dočkal po odstoupení Američana Andyho Roddicka, který kvůli zranění pravého kotníku nenastoupil k utkání s Federerem.


REKLAMA
digi tv

V zápase se světovou dvojkou a obhájcem titulu ho tak nahradil Štěpánek.

Roddick se zranil při úterním tréninku. "Nemohu rychle zastavit a rozběhnout se. Byl by to opravdu těžký úkol snažit se porazit Rogera, když se nemůžu moc pohybovat," řekl Roddick na tiskové konferenci.


Štěpánek: Kvůli penězům tady nejsem čtěte zde ›››

V pondělí vstoupil do Turnaje mistrů porážkou 4:6, 6:1 a 1:6 s finalistou US Open Andym Murraym z Británie.

Roddickovo zranění poslalo do hry českého daviscupového reprezentanta, který se do Šanghaje dostal jako náhradník z 26. místa v žebříčku Champions Race, protože lépe postavení tenisté účast odmítli. Pokud by Štěpánek vyhrál oba své zápasy, postoupil by do semifinále.

O tom, že má šanci si zahrát, se český tenista dozvěděl od zraněného Američana dopoledne. "Někdy v deset nebo půl jedenácté jsem mu zavolal a řekl jsem mu: 'Připravuj se, jako kdybys měl hrát. U mě je to padesát na padesát, jestli budu večer hrát, a dám ti vědět hned po rozcvičce'," líčil Roddick.

Federera porazil Štěpánek na jaře na turnaji v Římě, ale pak s ním prohrál na olympiádě i na Masters v Madridu. Švýcarský tenista, který odstoupil z nedávného podniku v Paříži kvůli bolestem zad, se pokusí proti českému hráči napravit špatný vstup do Turnaje mistrů. V prvním zápase podlehl Francouzi Gillesu Simonovi.

Štěpánek na Federera nestačil ›››

V pátek Štěpánka čeká Simon, kterého v dosud jediném vzájemném zápase na letošním Roland Garros hladce porazil.

Za účast na lukrativním podniku si osmadvacetiletý Štěpánek vydělá 100.000 dolarů, každé vítězství by mu vyneslo dalších 100.000. Český tenista si na Turnaji mistrů zahrál naposledy v roce 2002, kdy se na závěrečný podnik sezony kvalifikoval Jiří Novák.

Roli prvního náhradníka plnil před dvěma lety Tomáš Berdych, který se však do hry nedostal.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>
Klasická verze
Mobilní verze