Murray bude mít stejného agenta jako Beckham | iSport.cz
30. prosince 2008 • 19:27

Murray bude mít stejného agenta jako Beckham

Autor: ČTK
Andy Murray
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Britský tenista Andy Murray bude mít stejné agenty jako slavný fotbalista David Beckham či modelka Claudia Schifferová.Jednadvacetiletý čtvrtý hráč světového žebříčku se upsal společnosti 19 Entertainment, kterou vede Simon Fuller - zakladatel dívčí skupiny Spice Girls a televizní soutěže Pop Idol, která v Česku běžela pod názvem Česko hledá SuperStar. Se společností podepsal smlouvu i Murrayho o rok starší bratr Jamie.

Firma bude mít na starost propagaci a reklamní kontrakty obou tenistů. "Oba jsme v posledních letech udělali na kurtu velký pokrok," řekl Andy Murray agentuře AP. "Proto je důležité, aby se o nás staral takový tým, který nám umožní soustředit se jen na tenis," dodal.

O Murrayho usilovala také společnost IMG, která zastupuje například světovou jedničku Rafaela Nadala a jeho předchůdce na tenisovém trůnu Rogera Federera.

Švýcarský hráč je u IMG tři roky a podle listu Daily Record během té doby ztrojnásobil příjem z reklamy na 23,8 milionu liber (645 milionů korun) ročně.

Na začátku roku navíc podepsal Federer desetiletou smlouvu s výrobcem sportovního oblečení a vybavení Nike, která mu vynese 89 milionů liber (2,4 miliardy korun).

Témata:  sport, tenis, murray
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud