Berdych si zahraje Czech Open! | iSport.cz
28. května 2009 • 12:39

Berdych si zahraje Czech Open!

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Tomáš Berdych
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tomáš Berdych se jako čtvrtý český hráč pokusí vyhrát prostějovský antukový challenger. Dvacátý hráč světa se v pavouku 16. ročníku challengeru nazvaného Unicredit Czech Open 2009 objeví díky divoké kartě.Dnes to na tiskové konferenci oznámili pořadatelé.

Z českých tenistů se přímo do hlavní soutěže dostal přímo jen Ivo Minář. Možná ho v případě vyřazení v Paříži doplní Radek Štěpánek, což potvrdil pořadatelům. Na Moravě se objeví mimo jiné Chorvat Ivan Ljubičič, někdejší vítěz Davisova poháru. Z minulých vítězů nechybí obhájce Argentinec Augustin Calleri, či předloňský vítěz a jeho krajan Sergio Roitman.

"Loni jsem řekla, že udržet kvalitu je těžší a těžší oříšek. Nám se ale opět povedlo ji zlepšit. Máme šestnáct hráčů první světové stovky, což je nárůst," uvedla ředitelka turnaje Petra Píchalová.

Dvouhru mužů z českých tenistů v Prostějově vyhráli Bohdan Ulihrach (1997, 2001), Radek Štěpánek (2003, 2004) a Jan Hájek (2006).

Hvězdou letošního doprovodného programu je již dříve ohlášená Ruska Anna Kurnikovová. Bývalá osmá hráčka světa se v pátek objeví na golfu na Slavkově a zahraje si v Prostějově od 16:30 exhibiční smíšenou čtyřhru. "Její účast vnese do turnaje ženské kouzlo," řekl Miroslav Černošek, majitel TK Plus Prostějov.

Tenisový sexy symbol v mixu doplní ředitelka turnaje a bývalá fedcupová reprezentantka Píchalová. Mužský part obstará mnoho hráčů, třeba někdejší hráči Jiří Novák a Karel Nováček. Určitě se s raketou v ruce na kurtu objeví český hokejista Jaromír Jágr. Ještě je doplní také zástupci sponzorů nebo přítomných politických špiček.

Jednání o angažmá Kurnikovové měli organizátoři podle svých slov částečně usnadněné. "Karel Nováček s ní hrál loni dvě exhibice, takže to bylo o osobních kontaktech," řekl Černošek. Navíc s Kurnikovovou si Píchalová, ještě pod dívčím jménem Langrová, zahrála čtyřhru ještě v době aktivní kariéry obou tenistek v Budapešti roku 1996.

Témata:  sport, tenis, muži, prostějov
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud