Paterová na US Open: Hokejové jméno chce zářit na kurtech | iSport.cz
Jan Jaroch
4. září 2012 • 17:15

Paterová na US Open: Hokejové jméno chce zářit na kurtech

Autor:
Nadějná tenistka Dominika Paterová jako by tatínkovi z oka vypadla
TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER: Škoda měl být v základu, návrat Dočkala odnese Sáček LIGOVÝ INSIDER: Škoda měl být v základu, návrat Dočkala odnese Sáček
Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2 Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tátovi jako by z oka vypadla. Má jeho rysy i dlouhé nohy. V jednom se ale brzy sedmnáctiletá Dominika Paterová, dcera hokejového mistra světa a olympijského vítěze Pavla Patery, odrodila. Svůj život nezasvětila ledu ale tenisovým kurtům. Na US Open si prošla grandslamovou premiérou v hlavní soutěži juniorky. A ač byla krátká (porážka s desátou nasazenou Američankou Chalenou Schollovou 1:6, 2:6), věří, že kariéra bude trvat o světelné roky déle.„Chtěla bych se tenisem živit, být v první stovce a hrát grandslamy,“ vytyčila si sympatická dívka, jež stále ještě mezi urostlými soupeřkami působí spíš jako dítě. A podle vystoupení na US Open byste ji neměli soudit. „Byla jsem fakt hrozně nervózní. Nebyla jsem schopná vůbec držet raketu, klepala jsem se jak výpravčí.“

Grandslam je pro ni ohromující zkušeností. Připadá si jak děcko v hračkářství. Ač nemají juniorky stejnou šatnu jako dospělé hvězdy, potkává své idoly.

„Na obědě si k vám třeba přisedne Azarenková, to je krásný,“ culí se. K jejím největším oblíbenkyním patří Serena Williamsová s Marií Šarapovovou.Na společnou fotku se Serenou byla ochotná čekat hodinu před tréninkovými kurty. „Pak jsem z toho skoro nemohla spát,“ vypráví roztomile.

V rodičích má největší oporu. Maminka s ní často jezdí po turnajích, táta, kladenský centr, jí před každým zápasem píše zprávu.

„Dnes mi psal něco o Hlinkovi, ale už si vážně nevzpomínám co,“ krčí rameny nejstarší ze tří Paterových dětí.

Jedenáctiletý bratr Pavel hraje na Kladně hokej, sedmiletá Natálie se také věnuje tenisu.

Pavel Patera je známý šikovnýma rukama a tím, že mu jde skoro každý sport. Cit pro míč zdědila Dominika, jež za svůj nejsilnější úder považuje bekhend a slabinu podání, po něm. I díky tomu je dnes 81. na světě mezi juniorkami.

„A taky mám po něm bojovnost a výbušnost. Jsem hrozný vztekloun, což je táta taky, i když tak nevypadá,“ směje se finalistka letošní Pardubické juniorky a vítězka turnaje v tuniském Monastiru.

Pavel Patera s dcerou Dominikou, jejím bratrem a manželkou v roce 2003 při focení pro deník SportPavel Patera s dcerou Dominikou, jejím bratrem a manželkou v roce 2003 při focení pro deník Sport
Hokejisté milují tenis, to je známá věc. A přes léto ho hojně hrají. Zápasy Dominiky s tátou jsou prý ale již jen sporadické.

„Vždycky jsme se hádali. Hrozně mě provokovala a pak to dopadlo tak, že jsme se nebavili. Odmítla jsem s ním prostě hrát. I když taťka pořád dobře běhá, porazím ho. Ještě aby ne!“ opáčí hrdě Dominika, jež jako malá žila s rodinou v Americe, kde táta působil v NHL.

Slavné jméno prý tenistce, jež trénuje na pražské Spartě, neškodí. I když tuší, že dosáhnout otcových úspěchů bude skoro nemožné, zápal jí nechybí. „Určitě chci být u tenisu, nechtěla bych dělat nic jiného,“ vyznává se odhodlaně.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud