Jan Jaroch
7. září 2015 • 08:00

Výhra a pád. Bouchardová uklouzla a po otřesu mozku končí

Autor:
Smutně skončilo pro Bouchardovou letošní tažení turnajem.
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z NEW YORKU | Konec trápení. Tak se povzbuzovala Eugenie Bouchardová v pátek. Po třísetovém vítězství nad ve formě hrající Dominikou Cibulkovou postoupila do osmifinále US Open. Poprvé od ledna vyhrála jednadvacetiletá Kanaďanka tři zápasy za sebou a věřila, že i s pomocí Jimmy Connorse, jenž jí před turnajem pomáhal, láme vleklou krizi. V sobotu večer ji znovu potkal pád. A to skutečný.


REKLAMA
digi tv

Když mířila po vyhraném mixu s Nickem Kyrgiosem do ledové vany, upadla a udeřila se do temene hlavy. Diagnóza: otřes mozku. Ač čekala do poslední chvíle, musela se odhlásit ze 4. kola proti italské veteránce Robertě Vinciové.

Do Flushing Meadows přijela v neděli bez raket, ve fialové mikině s kapucou a černých brýlích na očích. Podle zákulisních informací měla bolesti hlavy, pohmožděný krk a špatně snášela ostré světlo i velký hluk.

Grandslamové turnaje nemají na rozdíl od zámořských kolektivních sportů proceduru, kterou musí sportovec po otřesu mozku projít, aby byl vpuštěný znovu do hry. V extrémních případech ale mohou zakázat indisponovanému tenistovi, aby šel na kurt, pokud by tím ohrožoval vlastní zdraví. To však případ Bouchardové nebyl. Sama se rozhodla, že není ve stavu, aby mohla nastoupit.

Tak dramatický byl zřejmě její úraz, jenž se stal v podstatě nevinně. Bouchardová dohrála mix pozdě večer a rozhodla se jít ještě zregenerovat do ledové vany. V místnosti však bylo zhasnuto a čerstvě vytřeno. Když mířila k vypínači, uklouzla a natloukla si loket i hlavu.

Jde o další nepříjemnost v sezoně, během níž zažívá po loňském průlomovém roce velký pokles výkonnosti a od jejíhož začátku sestoupila ze 7. až na 25. příčku.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze