3. září 2016 • 18:30

Kvitová od Ria září: Olympiáda mě nakopla, chci uspět i na US Open

Autor: ,
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenistka Petra Kvitová postupem do osmifinále US Open vybojovala nejlepší letošní grandslamový výsledek. Dosud bylo jejím maximem třetí kolo v Paříži, na Australian Open a ve Wimbledonu vypadla ve druhém kole. V New Yorku teď dokonce ještě neztratila set a po loňské zkušenosti i letos potvrdila, že se při závěrečném turnaji velké čtyřky už cítí lépe, než tomu bylo v minulých letech.


REKLAMA
digi tv

Letos ji nabudila bronzová medaile na olympijských hrách v Riu, předtím došla v Montrealu do osmifinále a v generálce na US Open v New Havenu do semifinále. "Jsem ráda, že od toho Montrealu a toho Ria, kde mě to trošku nakoplo, můžu v tom takhle dál pokračovat," řekla Kvitová Radiožurnálu.

Na její momentální pohodě v New Yorku se nejspíš podepsalo i to, že vynechala turnaj v Cincinnati. Ten kvůli vysoké vlhkosti, při níž se projevují její problémy s astmatem, považuje za nejméně oblíbený z celého roku.

"Nehraje se mi tam úplně nejlíp. Možná i to k tomu pomohlo, že jsem tam nemusela jet a neztratila nic na tom sebevědomí, které jsem měla po Riu. Jsem ráda, že ta bojovnost a emoce jsou tady zase zpátky," uvedla.

Na chuť přichází i samotnému turnaji v New Yorku, který je jediným z grandslamů, na kterém nikdy nebyla v semifinále. Maximem je loňské čtvrtfinále. "Možná jsem konečně přišla na to, jak to (při US Open) mám dělat. Když je den volna, tak nejezdím na tenis, spíš vždycky udělám nějaké fitko na hotelu," uvedla Kvitová, jež s touto praxí začala v New Yorku vloni. "Fakt to tady začínám mít od loňska ráda a jsem ráda za to, že jsem ve druhém týdnu," dodala.

V cestě je Kerberová

V cestě do čtvrtfinále jí nyní stojí rozjetá Angelique Kerberová, jež má v New Yorku šanci stát se světovou jedničkou. Právo vyzvat druhou nasazenou Němku si Kvitová vybojovala v utkání s Elinou Svitolinovou z Ukrajiny. Porazila ji 6:3, 6:4 a podle času stráveného na kurtu to byl její zatím nejrychlejší postup. Kritickou chvíli si prožila jen ve druhém setu, kdy ztratila vedení 4:0.

"Naštěstí pak přišly nové balony a já jsem za stavu 4:4 zaservírovala výbornej game. Tím jsem si pomohla a uklidnila sama sebe," řekla Kvitová. Při vedení 5:4 už potom za žádnou cenu nechtěla připustit další trable.

"Chtěla jsem dát do toho všechno, protože jsem nechtěla, abych tam ještě dlouho byla," dodala. "Byl to dobrej zápas. Bylo to určitě těžší než v Riu, kde jsme spolu hrály. Ona hrála líp. Ale zkomplikovala jsem si to sama," konstatovala Kvitová.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze