Nadal na US Open hladce postoupil. Ve čtyřhře jde dál i Strýcová

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Španělský tenista Rafael Nadal postoupil hladce do osmifinále grandslamového US Open. Druhý hráč světa zdolal 6:3, 6:4 a 6:2 Korejce Čong Hjona a v New Yorku oslavil šedesátý vítězný zápas. Dál jde v ženské čtyřhře i Barbora Strýcová s tchajwanskou partnerkou Sie Šu-wej. Dnes si v New Yorku poradily s Polkami Magdou Linetteovou a Igou Šwiatekovou 6:4, 7:6.

"Snažím se hrát agresivněji, abych netrávil na kurtu tolik času, a hraju méně turnajů. Už mi není pětadvacet a teď jsem rád, že jsem tady zase v osmifinále. Tenhle kurt je nádherný, není nikde jinde na světě," řekl Nadal na kurtu Arhura Ashe.

Nadal potřeboval k postupu dvě hodiny a soupeři nepovolil ani jeden brejkbol. "Když je zdravý, tak je nebezpečný. Hrál loni semifinále Australian Open a teď se vrací po zranění. Sám vím, jak je to těžké," řekl Nadal o soupeři.

Trojnásobný vítěz turnaje odehrál ve třech kolech dva zápasy, z druhého postoupil bez boje. Ještě neztratil ani set. V pondělí narazí na Chorvata Marina Čiliče, nebo domácího Johna Isnera. "Mám před sebou těžkého soupeře," uvedl Nadal.

Wimbledonské vítězky Strýcová a Sie Šu-wej vyhrály na grandslamu osmý zápas v řadě. V New Yorku druhé nasazené hráčky zdolaly Polky za hodinu a čtyřicet minut. Strýcová zvýšila své naděje, že po US Open uhájí pozici deblové jedničky před Francouzkou Kristinou Mladenovicovou a Maďarkou Tímeou Babosovou.

Se soutěží se ve druhém kole rozloučili američtí mladíci s českými kořeny Martin Damm junior a Toby Kodat. S vítězi letošního Roland Garros Kevinem Krawietzem a Andreasem Miesem z Německa prohráli po setech 2:6 a 5:7.

Výsledky tenisového US Open:

Mužská dvouhra - 3. kolo

Nadal (2-Šp.) - Čong Hjon (Korea) 6:3, 6:4, 6:2,
Andújar (Šp.) - Bublik (Kaz.) 6:4, 6:3, 6:2.

Vekičová (23-Chorv.) - Putincevová (Kaz.) 6:4, 6:1,
Ahnová (USA) - Ostapenková (Lot.) 6:3, 7:5.

Ženská čtyřhra - 2. kolo:

Strýcová, Sie Šu-wej (2-ČR/Tchaj-wan) - Linetteová, Šwiateková (Pol.) 6:4, 7:6 (7:4).