29. června 2009 • 16:00

Wimbledon: Ivanovičová s pláčem vzdala

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

FOTOGALERIE - Už jen dva zápasy a tenisový Wimbledon možná uvidí opět po roce finále sester Williamsových. V dnešních osmifinálových zápasech uspěla nejdříve obhájkyně titulu Venus a po ní rovněž Serena.

Starší Venus, která může vyhrát Wimbledon potřetí za sebou a pošesté v kariéře, měla cestu do čtvrtfinále ulehčenou, protože její soupeřka Ana Ivanovičová na začátku druhého setu utkání vzdala. Venus předtím vyhrála na třináctou nasazenou Srbkou první set 6:1 a ve druhém byl stav 0:1.

Češi končí, Berdych i Štěpánek padli >>>

Bývalá světová jednička Ivanovičová si během první hry druhého setu vzala desetiminutovou přestávku a nechala si zatejpovat levý stehenní sval.
Následně odehrála další dva míčky, ovšem bolest jí nedovolila pokračovat, a tak s pláčem ze zápasu odstoupila.

Zničenou Anu Ivanovičovou utěšuje wimbledonská fyzioterapeutka

"Snažila se zranění nedávat najevo, ale muselo jí to hodně bolet. Asi to není vůbec dobré. Je mi jí líto," řekla Venus Williamsová, která se o postup do semifinále utká s Polkou Agnieszkou Radwaňskou. Ta ve dvou setech porazila další Američanku Melanii Oudinovou.

Velké potíže měla s postupem do čtvrtfinále ženská světová jednička Dinara Safinová, která v Londýně útočí na první grandslamový titul v kariéře. Ruskou tenistku potrápila wimbledonská šampionka z roku 2006 a bývalá první hráčka světa Amélie Mauresmová.

Safinová sice rychle vedla 3:0, ale Francouzka dokázala první sadu vyhrát 6:4. Ruská hráčka sice ve druhé sadě vyrovnala, ale úvod rozhodujícího setu vyšel Mauresmové, která se ujala vedení 3:0. Náskok však nedokázala udržet a Safinová výsledek otočila. Zápas na Centrálním dvorci se dohrával pod novou zatahovací střechou, kterou organizátoři využili vůbec poprvé v historii turnaje.

Druhá nasazená Serena Williamsová nedala ve svém utkání šanci slovenské naději Daniele Hantuchové a vyhrála hladce 6:3 a 6:1. Její příští soupeřkou bude nebezpečná Běloruska Viktoria Azarenková.

Do čtvrtfinále postoupila také další favoritka Ruska Jelena Dementěvová, která své krajance Jeleně Vesninové dovolila získat jen čtyři hry. Po výhře 6:1 a 6:3 se přiblížila semifinále, kam se probojovala poprvé loni.

Ženy:

Dvouhra - osmifinále:
S. Williamsová (2-USA) - Hantuchová (SR) 6:3, 6:1,
Azarenková (8-Běl.) - Petrovová (10-Rus.) 7:6 (7:5), 2:6, 6:3.
V. Williamsová (3-USA) - Ivanovičová (13-Srb.) 6:1, 0:1 skreč,
Dementěvová (4-Rus.) - Vesninová (Rus.) 6:1, 6:3,
A. Radwaňská (11-Pol.) - Oudinová (USA) 6:4, 7:5,
Lisická (Něm.) - Wozniacká (9-Dán.) 6:4, 6:4,
Schiavoneová (It.) - Razzanová (26-Fr.) 6:2, 7:6 (7:1),
Safinová (1-Rus.) - Mauresmová (17-Fr.) 4:6, 6:3, 6:4.

Čtvrtfinálové dvojice:
Safinová (1-Rus.) - Lisická (Něm)
V. Williamsová (3-USA) - A. Radwaňská (11-Pol.)
Schiavoneová (It.) - Dementěvová (4-Rus.)
Azarenková (8-Běl.) - S. Williamsová (2-USA)

Čtyřhra - 3. kolo:
Blacková, Huberová (1-Zimb./USA) - Benešová, Záhlavová-Strýcová (ČR) 2:6, 6:3, 6:4.