Chci být opět mezi elitou, přeje si Gonzalez | iSport.cz
4. května 2011 • 16:45

Chci být opět mezi elitou, přeje si Gonzalez

Autor: ČTK
Chci být opět mezi elitou, přeje si Gonzalez
TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chilský tenista Fernando Gonzalez v Praze naznačil, že po operaci kyčle znovu nabírá směr světová elita. Bývalý pátý hráč žebříčku je na turnaji kategorie challenger poprvé po třech letech a na Štvanici v prvním kole po pomalejším rozjezdu nedal šanci české trojce Jaroslavu Pospíšilovi a vyhrál 6:4 a 6:2.Třicetiletý Gonzalez, vítěz jedenácti turnajů ATP, podstoupil chirurgický zákrok loni po US Open a na kurty se vrátil před týdnem v Bělehradu. Turnaj Strabag Prague Open 2011 je tak jeho druhou akcí.

"Nehrál jsem rok, ale mám dojem, jako by to bylo deset let," řekl Chilan v rozhovoru s novináři. Vyzařovala z něj při tom chuť podruhé v životě dobývat svět. "Ano, dá se říci, že začínám druhou kariéru. Určitě nebude dlouhá jako ta první, ale doufám, že se vrátím do špičky a budu schopen porážet nejlepší. Chci se tenisem jako předtím bavit a uvidíme, jak dobře mi to půjde," řekl tenista.

Na centrkurtu v duelu s Pospíšilem (106. ATP) ukázal, že neztratil nic ze svého umění. Na začátku sice prohrával 0:3, ale rychle zápas otočil a pak se mohl ohřát v šatně. "V takové zimě jsem dlouho nehrál. Musel jsem si zvyknout na podmínky, klouzalo to a míč byl těžký, ale pak to bylo lepší a lepší," řekl Gonalez.

Challenger hraje Gonzalez poprvé od roku 2008. Kvůli zranění totiž klesl v žebříčku na 445. místo a na akci série Masters do Madridu se nedostal. I do Prahy potřeboval divokou kartu. "Na challengerech je hodně dobrých hráčů, které musíte porazit. Zadarmo nic nedostanete. A já jsem teď v první fázi návratu. Potřebuju zápas a vyzkoušet tělo, aby bylo v pořádku, a pak můžu myslet na další věci," řekl.

Doma je Gonzalez hrdinou. A tím hlavním důvodem není, že byl pátý na světě, že hrál finále grandslamového Australian Open 2007, ale jsou jimi především olympijské hry. V roce 2004 vyhráli s Nicolasem Massuem v Aténách čtyřhru a pro Chile získali historicky první zlaté medaile. Gonzalez přidal bronz ve dvouhře a o čtyři roky později v Pekingu získal stříbro, když ve finále nestačil na Španěla Rafaela Nadala.

"Olympiáda je neskutečný zážitek. Je to něco jiného než běžné turnaje," řekl Gonzalez, že hry v Londýně 2012 jsou jednou z jeho motivací k návratu jsou. "Jasně, cílem je se tam kvalifikovat a zase bojovat o medaile. To bych chtěl," vyhlásil.

Z olympijských her má ještě jeden nezapomenutelný zážitek. V Pekingu nesl při zahájení chilskou vlajku. "To bylo něco úžasného, úžasného! Jste na ploše vyslancem svého národa, plný emocí. Nic tak silného jsem v kariéře nezažil," řekl.

Jedním z kroků do Londýna je nyní i pražský challenger. Třeba bude Gonzalez za rok poznávat město nad Temží, jako si po zápasech či po tréninku najde každý den chvilku, aby se prošel uličkami české metropole a obdivuje krásy města. Když postoupí až do nedělního finále, Prahu pozná dobře. "Doufejme," přál si.

 

Témata:  sport, tenis, Chile, Gonzales
 

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud