Štěpánek vyřadil jedničku, Kvitová se nadřela

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

AKTUALIZOVÁNO - Čeští tenisté Radek Štěpánek a Petra Kvitová si zahrají ve wimbledonské generálce na trávě v Eastbourne ve čtvrtfinále. Štěpánek se dnes ve druhém kole blýskl vítězstvím nad nasazenou jedničkou Jo-Wilfriedem Tsongou z Francie po setech 6:2, 6:3. Turnajová pětka Kvitová porazila obhájkyni titulu Rusku Jekatěrinu Makarovovou dvakrát 7:6.

Štěpánek zvítězil nad Tsongou poprvé v kariéře, předchozí dva vzájemné duely s bývalým finalistou Australian Open prohrál. Šestadvacetiletý Francouz došel na předchozím travnatém turnaji v Queen's Clubu až do finále, v němž podlehl v pondělí v odloženém utkání Britovi Andymu Murraymu.

O šest let starší Štěpánek však dnes nedal mdlému soupeři šanci a za necelou hodinu slavil postup.

O postup do semifinále bude český tenista hrát s vítězem duelu mezi Japoncem Keiem Nišikorim a Němcem Rainerem Schüttlerem.

Soupeřkou jednadvacetileté Kvitové v jejím šestém letošním čtvrtfinále bude bude Polka Agnieszka Radwaňská, která vyřadila čtvrtou nasazenou Francesku Schiavoneovou z Itálie. S o rok starší Radwaňskou se česká tenistka utkala dosud jednou a předloni v Linci na tvrdém povrchu ji zdolala ve dvou setech.

V souboji s Makarovovou získala Kvitová vždy jako první podání soupeřky, ale ani v jednom setu nedokázala výhodu brejku udržet, a proto rozhodly až zkrácené hry. Tu první získala Češka po boji 10:8 a druhou snadněji 7:4.

Do čtvrtfinále postoupila při svém návratu po lednovém zranění břicha a kyčle Američanka Venus Williamsová, která si v souboji bývalých světových jedniček poradila se srbskou tenistkou Anou Ivanovičovou 6:3 a 6:2.

"Žádné ztracené podání, byl to pro mě ideální zápas," libovala si Williamsová po zápase, který trval jen 62 minut.

Její mladší sestra Serena naproti tomu strávila na kurtu tři hodiny a 12 minut, po velké bitvě s nasazenou jedničkou Věrou Zvonarevovou z Ruska nakonec odešla poražena 6:3, 6:7 a 5:7.

Loňská vítězka Wimbledonu, která rok nehrála kvůli poraněné noze a poté vinou plicní embolie, v desátém gamu třetí sady odvrátila tři mečboly. Pak ale znovu prohrála svůj servis a Zvonarevová při svém podání už zápas ukončila.