Štěpánek se na postup nadřel, čeká ho Seppi

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší, než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Český tenista Radek Štěpánek na úvod turnaje v Hamburku porazil domácího Andrease Becka 7:5 a 7:6. Ve druhém kole narazí na třináctého nasazeného Andrease Seppiho z Itálie.

Dvaatřicetiletý Štěpánek si s Beckem poradil za hodinu a 55 minut a nedopustil třetí vyřazení v prvním kole za sebou. Úvodní duel nezvládl 57. hráč světa na předchozích turnajích ve Wimbledonu a ve Stuttgartu.

Se Seppim se Štěpánek na okruhu ATP zatím utkal jen jednou. V roce 2008 v Sydney sedmadvacetiletého Itala porazil ve třech setech.

Štěpánek úspěšně rozehrál také soutěž ve čtyřhře, v níž společně s Ukrajincem Sergejem Stachovským porazili nejvýše nasazený polský pár Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski 6:4, 6:3.

Deblista Lukáš Dlouhý se Slovákem Michalem Mertiňákem zase poslali ze hry turnajové dvojky Rakušana Jürgena Melzera s Němcem Philippem Petzschnerem.

Na nedělní titul ze Stuttgartu nenaváže Španěl Juan Carlos Ferrero, který v Hamburku v prvním kole prohrál s německým držitelem divokém karty Cedrikem-Marcelem Stebem. Dvacetiletý levák, který je v žebříčku ATP na 168. místě, zdolal bývalou světovou jedničku 6:3, 6:2.

Čtyřhra - 1. kolo:

Stachovskij, Štěpánek (Ukr./ČR) - Fyrstenberg, Matkowski (1-Pol.) 6:4, 6:3, Dlouhý, Mertiňák (ČR/SR) - Melzer, Petzschner (2-Rak./Něm.) 2:6, 6:4, 10:5.