Už teď má trofej, na kterou dosáhnou jen ti opravdu vyvolení tenisté. A Tomáš Berdych věří, že triumf v Davis Cupu bude tím pravým zlomem i v jeho individuální kariéře. Pro příští sezonu si dal za cíl dobýt první grandslamový titul. A proč ne zrovna na startu v Austrálii. Obzvlášť, když tam s ním nejspíš pojede i přítelkyně Ester Sátorová, která mu nosí štěstí.
Na obou turnajích v roce 2012, které Berdych vyhrál, s ním byla jako doprovod právě jeho krásná partnerka. Pokud chcete indicie, jak by mohl u šestého hráče světa probíhat začátek roku 2013, ptejte se na její cestovní program.
„Vypadá to, že by se mnou mohla letět už do Austrálie,“ pousmál se Berdych na akci v Prostějově, kde se spolu s Radkem Štěpánkem, Petrou Kvitovou a Lucií Šafářovou sešli nad poháry pro vítěze Davis Cupu a Fed Cupu.
„Bylo by krásné, kdyby to individuální poprvé přišlo a kdyby se to jednou z těch čtyř pokusů povedlo,“ zasnila se česká tenisová jednička při představě vítězství na grandslamovém turnaji.
A co se musí sejít, aby se to stalo realitou? „Na jednu stranu hodně věcí a na druhou stranu malé detaily, které se musí poskládat. Je to i kus sebevědomí, trochu štěstí, formy během daných čtrnácti dnů,“ přemítá Berdych.
„I tahle věc k tomu může pomoct,“ dívá se směrem k vystavenému Davisově poháru.
„Můžete se podívat na hodně hráčů, jak se jim povedla sezona po výhře v Davis Cupu. Byl to pro ně určitý zlom. Doufám, že i tohle bude kousek do skládačky, který může pomoci,“ věří Tomáš Berdych, pro kterého začne nová sezona exhibicí v Abú Zabí (27. - 29. prosince).
Velký rozhovor s Tomášem Berdychem čtěte v úterním Sportu!