Berdych měl s Tsongou mečbol, ale na titul v Marseille nedosáhl | iSport.cz
24. února 2013 • 16:46

Berdych měl s Tsongou mečbol, ale na titul v Marseille nedosáhl

Tomáš Berdych nevyužil v zápase s Tsongou mečbol a padl
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Pardubice - Sparta: Hráli skvěle, my nebyli dost dobří, uvědomuje si Krupp Pardubice - Sparta: Hráli skvěle, my nebyli dost dobří, uvědomuje si Krupp

Český tenista Tomáš Berdych v Marseille první titul v sezoně nezískal. Šestý hráč světa v dnešním finále s domácím Jo-Wilfriedem Tsongou nevyužil v tie-breaku druhého setu mečbol a prohrál 6:3, 6:7 a 4:6.

Sedmadvacetiletý Berdych ve finále dlouho potvrzoval, že proti Tsongovi, kterého loni zdolal ve všech třech vzájemných duelech, se mu daří. Až do zkrácené hry ve druhém setu nečelil jedinému brejkbolu a v tie-breaku si dokázal vypracovat při soupeřově servisu mečbol, přestože před tím prohrával už 1:4.

"Byl jsem blízko, měl jsem několik velkých šancí. Ale nevyužil jsem je, smůla. To se prostě občas stává," řekl Berdych. "Dva sety hrál neuvěřitelně dobře a já si nevěřil. Pak se mi to ale díky jedinému detailu podařilo otočit," přidal Tsonga.

Osmý hráč světa Tsonga ale hrozbu prohry odvrátil, což se mu povedlo v Marseille už podruhé. Ve čtvrtfinále s Australanem Bernardem Tomicem dokonce sedmadvacetiletý Francouz dokázal smazat pět mečbolů.

Berdych usiloval o devátý titul v kariéře a první od loňského října, kdy triumfoval ve Stockholmu. Ve švédské metropoli tehdy ve finále porazil právě Tsongu, se kterým má po dnešní prohře bilanci čtyř výher a dvou proher.

Tsonga získal první titul v sezoně a celkově desátý. Naposledy se z turnajového vítězství radoval loni v září v Metách.

"Není to pro mě jen desátý titul. Od začátku sezony jsem tvrdě pracoval a tohle je odměna za veškeré úsilí. Cítil jsem, že to musí brzo přijít," uvedl Tsonga, který v Marseille navázala na triumf z roku 2009.