14. července 2007 • 00:00

Fed Cup: Benešová podlehla Medinaové

Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

České tenistky v baráži ve Španělsku prohrávají 0:1. V úvodní dvouhře duelu o účast v elitní Světové skupině I podlehla Iveta Benešová 6:7, 6:2 a 1:6 domácí Anabel Medinaové-Garriguesové.

České tenistky v baráži ve Španělsku prohrávají 0:1. V úvodní dvouhře duelu o účast v elitní Světové skupině I podlehla Iveta Benešová za dvě a půl hodiny 6:7, 6:2 a 1:6 domácí Anabel Medinaové-Garriguesové. O vyrovnání se bude snažit česká jednička Lucie Šafářová v utkání s Nurií Llagosterovou-Vivesovou. Úvod první dvouhry byl podle skóre vyrovnaný, ale patřil spíše domácí tenistce, která držela Benešovou pod tlakem. I když se česká hráčka často s notnou dávkou štěstí srdnatě bránila, Medinaová-Garriguesová se dostala do vedení 5:3. Pak se však obraz hry začal měnit. Čtyřiadvacetiletá česká tenistka začala hrát aktivněji a v některých výměnách získávala převahu. Vyrovnala na 5:5 a zvládla i další kritickou situaci, když po prohraném podání v jedenácté hře vzápětí prorazila soupeřce servis a vynutila si tie-break. V něm za stavu 5:6 odvrátila setbol a vzápětí ji dělil jediný míček od zisku sady, ale zahrála opatrně a šanci neproměnila. Dvě chyby Benešové za sebou pak znamenaly ztrátu zkrácené hry i úvodního setu. Nepříznivý vývoj zápasu ji však nezlomil a v úvodu druhé sady se aktivní hrou dostala do vedení 3:1. Španělka se nikam netlačila, trpělivě vracela míče a snažila se přinutit soupeřku k chybám. Vyrovnala hru a v šesté hře měla i blízko ke srovnání skóre, když si vypracovala pět brejkbolů. Benešová ale nakonec maratonský game s jedenácti shodami dotáhla do vítězného konce a dostala se do vedení 4:2. Definitivně tak zlomila vývoj setu a po výhře 6:2 srovnala krok. V rozhodující sadě udělala Benešová hned zpočátku několik chyb, Španělka se dostala na koně a převzala otěže zápasu. Po dvou brejcích vedla už 4:0. Benešová pak sice snížila, ale do zápasu už se nevrátila a rozhodující set prohrála hladce 1:6.

Výsledek: Španělsko - ČR 1:0 po úvodní dvouhře Medinaová-Garriguesová - Benešová 7:6 (9:7), 2:6, 6:1.