Kodat přemýšlí o dalším trénování | iSport.cz
16. července 2007 • 00:00

Kodat přemýšlí o dalším trénování

Autor: ČTK
Aleš Kodat
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Celoroční snaha českého fedcupového týmu byl rozprášena na španělské antuce a kapitán Aleš Kodat se rozmýšlí, jestli bude dál pokračovat.Nehrající kapitán českého fedcupového týmu Aleš Kodat bude zvažovat své další působení v této funkci. Nevlastní otec a trenér české tenisové jedničky Nicole Vaidišové podepsal smlouvu na rok a porážkou ve víkendové baráži ve Španělsku letošní účinkování týmu skončilo. Jednání o své budoucnosti očekává Kodat na konci roku. "Hodně bude záležet na tom, jak Nicole dokončí sezonu. Musím se také věnovat hlavně jí individuálně. I z tohoto hlediska o tom budu přemýšlet," řekl novinářům. Desátá hráčka světového žebříčku v baráži chyběla kvůli onemocnění lehkou formou mononukleózy a je otázka, kdy a jak se na kurty vrátí. "Ztratí body, bude padat na žebříčku, bude muset začít znovu trénovat. Uvidíme, kam až to stihne zase zpátky dotáhnout. Třeba bude potřebovat nějakou lepší, speciální péči," vysvětloval Kodat s tím, že než Vaidišová bude znovu schopna trénovat, bude se léčit v Praze. Vítězný zápas na Slovensku i porážka ve Španělsku mu daly nové zkušenosti v roli nehrajícího kapitána. "Určitě z toho pro sebe vyvedu nějaké důsledky, pokud se nějakým způsobem dál budu v týmu účastnit, tak aby se podobné chyby neopakovaly. Budu se třeba zamýšlet, jestli na to mám, nebo ne," uvažoval. Jasnou odpověď na otázku, k jaké variantě se momentálně přiklání, bezprostředně po porážce se Španělskem dát nechtěl. "Teď jsem plný emocí, opravdu zklamaný, takže to chce spíš nějakou rozumnou myšlenku. Vůbec nemůžu říct, že bych byl naštvaný na holky, že prohrály. Spíš na sebe, že jsem třeba mohl něco udělat jinak," dodal.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud