Berdych neměl proti Djokovičovi šanci, na Turnaji mistrů končí | iSport.cz
14. listopadu 2014 • 16:49

Berdych neměl proti Djokovičovi šanci, na Turnaji mistrů končí

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4 Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenista Tomáš Berdych prohrál na Turnaji mistrů se Srbem Novakem Djokovičem dvakrát 2:6 a do semifinále opět nepostoupil. Djokovič díky výhře potřetí v kariéře ukončí rok jako světová jednička.Posledním semifinalistou se stal Švýcar Stan Wawrinka, kterému k postupu ze skupiny A stačilo ve večerním utkání získat tři hry; nakonec nad Chorvatem Marinem Čiličem zvítězil 6:3, 4:6, 6:3.

Vítěz uplynulých dvou ročníků Djokovič vyhrál třicátý zápas v hale po sobě a v sobotním semifinále se střetne s Japoncem Keiem Nišikorim. Wawrinku čeká souboj s krajanem a šestinásobným šampionem Turnaje mistrů Rogerem Federerem.

Berdych mohl mít při prohře 0:2 s Djokovičem ještě teoreticky šanci postoupit, pokud by Čilič porazil Wawrinku rovněž 2:0 na sety. V tom případě by rozhodla procentuální úspěšnost získaných gamů, ale už po odpoledním zápasu bylo jasné, že Berdych na tom bude určitě hůř než Čilič nebo Wawrinka. Suverénním skupiny se bez porážky stal Djokovič, který ve třech zápasech prohrál jen devět gamů.

Tomáš Berdych neměl proti Djokovičovi šanci

Před zápasem Berdych vzhledem ke své formě a kvalitě Djokovičovy hry říkal, že v tenise se zázraky nedějí. A od první výměny byl rozdíl patrný. Český hráč působil těžce, chyboval, zatímco Srb bez problémů kontroloval výměny. Djokovič se dokonce nezvykle často tlačil k síti a snažil se zakončovat voleji.

"Nebylo to o tom, že by mě nenechal nadechnout. Spíš to bylo o tom, že jsem nepřišel s hrou, s kterou bych mu mohl činit problémy nebo škody. On nemusel ani moc předvést to nejlepší, co umí," řekl Berdych. "Určitě si zasloužil vyhrát, o tom nebylo pochyb. Nebylo moc pochyb, že ten zápas půjde jinou cestou," dodal.

Z hlediště se ozývaly české pokřiky "Bojuj!", "Pojď" a za stavu 0:4 dokonce "Budíček!" Berdych se párkrát lehce poklepal po hrudi a poprvé udržel servis, což zaplněné hlediště, toužící po vyrovnanějším duelu, ocenilo potleskem.

Podání si v prvním setu udržel ještě jednou, ale o sadu přišel za 31 minut.
V první hře druhé sady vedl Berdych 40:0, přesto o servis přišel. Sedmý hráč světa Berdych i ve druhé sadě získal hru až za hrozivého stavu 0:4. Pak přidal ještě druhou hru, ale sedmnáctou prohru v kariéře s Djokovičem odvrátit nedokázal.

"Hraju tady skvělý tenis a doufal jsem, že to dokážu i proti Tomášovi. A je neskutečné, že jsem na konci roku jedničkou. Je to skvělé," řekl Djokovič. "Být jedničkou na konci roku je možná nejtěžší tenisovou výzvou," dodal.

Berdych hrál na Turnaji mistrů popáté za sebou a počtvrté skončil s bilancí jedné výhry a dvou porážek ve skupině. Jen v roce 2011 se probojoval do semifinále.

Skupina A:

Djokovič (1-Srb.) - Berdych (6-ČR) 6:2, 6:2,
Wawrinka (3-Švýc.) - Čilič (8-Chorv.) 6:3, 4:6, 6:3.

TABULKA SKUPINY A
1. Djokovič 3 3 0 6:0 3
2. Wawrinka 3 2 1 4:3 2
3. Berdych 3 1 2 2:4 1
4. Čilič 3 0 3 1:6 0

POSTUPOVÉ VARIANTY V BERDYCHOVĚ SKUPINĚ ZDE>>>

Djokovič v utkání proti Berdychovi jasně kraloval.
Djokovič v utkání proti Berdychovi jasně kraloval.

 

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud