2. října 2015 • 12:32

Berdych ovládl českou bitvu. V Šen-čenu vyřídil Veselého

Autor:
Berdych neměl s kamarádem Veselým větší problém.
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tomáš Berdych vyhrál souboj českých tenistů ve čtvrtfinále turnaje v čínském Šen-čenu. Pátý hráč světa zvítězil nad Jiřím Veselým 6:3 a 6:2. V sobotním semifinále čeká Berdycha Španěl Tommy Robredo.


REKLAMA
digi tv

Třicetiletý Berdych je v Šen-čenu nejvýše nasazeným hráčem a rád by si co nejdříve pojistil účast na Turnaji mistrů, na němž v předchozích pěti letech nechyběl. Všichni čtyři hráči v pořadí sezony před ním už mají start v Londýně jistý.

V premiérovém souboji na okruhu ATP proti české dvojce Veselému (40. v žebříčku) potvrdil Berdych bezpečně roli favorita. Servis neztratil ani jednou, naopak ze sedmi brejkbolů tři proměnil a zápas ukončil po hodině a 34 minutách.

Na rozdíl od vyřazení v minulém týdnu v Petrohradu už po prvním zápase prochází Berdych turnajem v Šen-čenu hladce. Aby ukončil čekání na první letošní titul, musí vyhrát ještě dvakrát. Se sobotním soupeřem Robredem, loňským finalistou, má pozitivní bilanci 6:4. Letos už ho porazil na Masters v Cincinnati, navíc jasně 6:0, 6:1.

Výsledky:

Dvouhra - čtvrtfinále:

Berdych (1-ČR) - Veselý (6-ČR) 6:3, 6:2,
Robredo (3-Šp.) - Bolelli (It.) 1:6, 6:2, 6:4,
Čilič (2-Chorv.) - Čong Hjon (Korea) 7:6 (8:6), 6:4,
García-López (4-Šp.) - Mannarino (5-Fr.) bez boje.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze