Světová jednička padla ve čtvrtfinále, Kerberová nestačila na Venus Williamsovou

Angelique Kerberové se zatím v nové sezoně vůbec nedaří
Angelique Kerberová nestačila na Američanka Vandewegheovou
3
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Tenis
Začít diskusi (0)

Američanka Venus Williamsová vyřadila ve čtvrtfinále tenisového turnaje v Miami světovou jedničku Angelique Kerberovou 7:5, 6:3 a o další krok se přiblížila k zisku titulu, který na floridském podniku naposledy slavila v roce 2001. Šestatřicetiletá veteránka se o postup do finále utká s Britkou Johannou Kontaovou, která zdolala třetí nasazenou Simonu Halepovou z Rumunska 3:6, 7:6, 6:2.

Starší ze sester Williamsových dokázala porazit první hráčku světového žebříčku popatnácté v kariéře a poprvé od roku 2014. Utkání s německou tenistkou, která na trůnu vystřídala její sestru Serenu, Venus zlomila v závěru prvního setu, kdy jí Kerberová věnovala poslední dva fiftýny dvěma dvojchybami za sebou. V semifinále je v Miami poprvé po sedmi letech, z titulu se na Floridě radovala třikrát.

Ve čtvrtfinále mužské dvouhry ztroskotal druhý nasazený Kei Nišikori z Japonska. Loňský finalista turnaje podlehl Fabiu Fogninimu 4:6, 2:6. Devětadvacetiletý Ital se dostal v Key Biscayne do semifinále jako první nenasazený hráč po deseti letech. Jeho dalším soupeřem bude turnajová pětka Rafael Nadal ze Španělska, jenž vyřadil domácího Jacka Socka 6:2, 6:3.

Dvouhra - čtvrtfinále:

Fognini (It.) - Nišikori (2-Jap.) 6:4, 6:2,
Nadal (5-Šp.) - Sock (13-USA) 6:2, 6:3.

Ženy (dotace 7,699.423 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

V. Williamsová (11-USA) - Kerberová (1-Něm.) 7:5, 6:3.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů