Dvě výhry během pár hodin. Plíšková si v Číně zahraje semifinále | iSport.cz
13. září 2019 • 10:26

Dvě výhry během pár hodin. Plíšková si v Číně zahraje semifinále

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenistka Karolína Plíšková postoupila na turnaji v Čeng-čou v dnešním nahuštěném programu do semifinále. Po úspěšné dohrávce odloženého duelu druhého kola s Polonou Hercogovou porazila následně ve čtvrtfinále Američanku Sofii Keninovou 6:4, 4:6, 6:1 a pošesté v sezoně s zahraje o účast ve finále. Její soupeřkou bude Ajla Tomljanovicová z Austrálie.První nasazená Plíšková zvládla od středy rozehraný duel se Slovinkou Hercogovou dotáhnout bez ztráty gamu. Po propršeném čtvrtku, kdy se hráčky na kurt vůbec nedostaly, jí dnes dohrávka vyšla ideálně. I když musela odvracet pět setbolů, pěti vyhranými gamy skóre otočila. Zápas, který byl kvůli dešti přerušen za stavu 6:3, 2:5, vyhrála 6:3, 7:5.

"Myslím, že pro mne bylo lepší, že se to (ve středu) nedohrávalo. Tehdy nebyly podmínky zrovna perfektní, bylo chladno, po dešti. Dneska bylo tepleji a hra byla rychlejší," vypočítala Plíšková výhody, které jí dnes hrály do ruky.

Proti šesté nasazené Keninové, která postoupila z druhého kola už ve středu, pak světová dvojka v Číně bojovala téměř dvě hodiny. První set díky jednomu úspěšnému brejku za 45 minut získala 6:4, ve druhém ale náskok neudržela a dvěma prohranými servisy v závěru dovolila soupeřce vyrovnat.

"Trochu jsem ztratila koncentraci. Asi to vůbec nemuselo dojít do třetího setu, kdybych zvládla zůstat soustředěná a hrála tak, jako předtím. Pak jsem to ale hodila za hlavu a začala od nuly," řekla. Koncovku zápasu už měla Plíšková opět pod kontrolou a Keninovou porazila i ve čtvrtém vzájemném duelu.

Tenisový turnaj žen v Čeng-čou v Číně (tvrdý povrch, dotace 1,5 milionu dolarů): 

Dvouhra - 2. kolo: 
Karolína Plíšková (1-ČR) - Hercogová (Slovin.) 6:3, 7:5,
Tomljanovicová (Austr.) - Bertensová (3-Niz.) 6:4, 7:6 (7:1), 
Sabalenková (4-Běl.) - Ostapenková (Lot.) 6:1, 6:2,
Čeng Saj-saj (Čína) - Riskeová (USA) 7:5, 6:3,
Svitolinová (2-Ukr.) - Putincevová (Kaz.) 3:6, 6:1, 7:6 (7:5).

Dvouhra - čtvrtfinále 
Karolína Plíšková (1-ČR) - Keninová (6-USA) 6:4, 4:6, 6:1, 
Tomljanovicová (Austr.) - Čeng Saj-saj (Čína) 6:1, 6:7 (4:7), 6:4.

 

 

 

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud