Nadal a Federer na Santiago Bernabéu? Šéf Realu chce překonat rekord | iSport.cz
15. září 2019 • 10:48

Nadal a Federer na Santiago Bernabéu? Šéf Realu chce překonat rekord

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Šest nejžádanějších hráčů v Evropě: Sancho, nový Pirlo či Schickův parťák na stoperu
Totální demolice Barcelony! Klidně odejdu mezi prvními, zoufal Piqué
VŠECHNA VIDEA ZDE

Narvané tribuny legendárního fotbalového stadionu a na něm dvě největší hvězdy posledních dekád světového tenisu. Prezident Realu Madrid Florentino Pérez si vysnil zápas Rafaela Nadala s Rogerem Federerem před rekordní návštěvou. Šéf „bílého baletu“ přiznal, že už se o uspořádání exhibice snažil, ale i přes neúspěch to bude zkoušet dál. Chce ustanovit nový světový rekord.„Hodněkrát jsme se snažili překonat světový rekord v počtu diváků na tenise zápasem Nadal Federer na Santiago Bernabéu, ale buď byl jeden zraněný, nebo se nepovedlo plánování,“ přiznal Florentino Pérez na veřejném zasedání vedení Realu Madrid.

Své představy se ale nevzdává. „Dobré je, že oba vydrží dlouho, takže je čas,“ dodal.

Kapacita madridského stadionu je 80 tisíc diváků a Pérez nepochybuje, že by bylo vyprodáno. Zápas by tak bez problémů překonal aktuální rekordní tenisovou návštěvu. V roce 2010 na exhibici v Bruselu sledovalo duel mezi Kim Clijstersovou s  Serenou Williamsovou 35 681 lidí.

Rafael Nadal i Roger Federer mají k fotbalu velmi blízko. Nadal se sice narodil na Mallorce a jeho strýc hrával za Barcelonu, přesto je velkým fanouškem „bílého baletu“ a na Santiago Bernabéu je častým hostem. Švýcar hrál fotbal ještě jako junior a přeje švýcarské Basileji.

Vedle rivality oba v tenise spojuje i přátelství a velký respekt. Na okruhu ATP spolu hráli už čtyřicetkrát (24 zápasů vyhrál Nadal, 16 Federer) a často se utkávají i v exhibicích. Jedna z nich se plánuje na únor 2020 do jihoafrického Kapského města a očekává se návštěva přes 50 tisíc diváků.

Zápas na Santiago Bernabéu by mohl ten jihoafrický ještě překonat, v ideálním případě v podobě slavnostního otevření po rekonstrukci, kterou v Madridu chystají.

Španělský legendární tenista Rafael Nadal při přebírání ceny pro šampiona US Open
Španělský legendární tenista Rafael Nadal při přebírání ceny pro šampiona US Open

Vstoupit do diskuse
0

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud