Nadalova show šampiona. Vyčerpání a slzy v emocích, útočí na Federera | iSport.cz
9. září 2019 • 10:02

Nadalova show šampiona. Vyčerpání a slzy v emocích, útočí na Federera

Autor: jon, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vypadalo to na snadné finále, lehký zářez na pažbě. Jenže z nočního vyvrcholení na US Open se zrodila spektakulární show. Rafael Nadal musel na kurtu pracovat téměř pět hodin, aby zlomil odpor rozjetého mladíka Daniila Medveděva. Na konci vyčerpávající bitvy stál jediný vítěz - 33letý šampion získal v New Yorku svůj 19. grandslam, americké betony ovládl počtvrté v kariéře. Už jen jeden grandslam mu chybí k tomu, aby dohnal švýcarského rekordmana Rogera Federera. "Tohle vítězství je pro mne velice důležité," pravil dojatý Španěl, který po zápase neskrýval potoky slz.Mladí tenisté se postupně derou kupředu, jenže na samotném vrcholku pořád pevně stojí tři titáni. Rafael Nadal na US Open přetlačil 23letého Medveděva, potřeboval pět setů - 7:5, 6:3, 5:7, 4:6 a 6:4, časově přesně čtyři hodiny a padesát minut.

"Bylo to úžasné finále. Daniilovi je teprve třiadvacet a to, jak dokázal bojovat a změnit rytmus zápasu, bylo neuvěřitelné. Ještě bude mít spoustu příležitostí tady vyhrát," ocenil Nadal soupeře. "Poslední tři hodiny zápasu byly hrozně intenzivní, těžké psychicky i fyzicky. Diváci byli jako vždycky úžasní a to všechno z toho udělalo něco supermimořádného," dodal velký šampion.

Nadal měl soupeře na lopatě, vedl 2:0 na sety. Medveděv ale bojoval až do posledního dechu, srovnal na 2:2 a dostal zápas do dramatického finále. V závěrečném setu Nadal vedl už 5:2, ale nevyužil dva mečboly. Nakonec vyhrál 6:4 a vyčerpáním padl na americký beton.

Když čekal na předání poháru, pořadatelé na kostce nad kurtem promítali záběry všech Nadalových grandslamových triumfů. Tenisové legendě tekly slzy proudem. Když viděl devět let starý záběr, kdy na US Open triumfoval poprvé, jen schoval hlavu do dlaní. Možná stále nevěří, jakých úspěchů už ve své skvostné kariéře dosáhl. A možná proto, že se proti Medveděvovi tentokrát tolik nadřel, si svého dalšího grandslamu váží o to víc.

"Tohle vítězství je pro mne velice důležité. Zvlášť vzhledem k tomu, jak se to víc a víc komplikovalo," vyprávěl Nadal pohnutým hlasem. "Dokázal jsem udržet nervy na uzdě, bylo to hodně vypjaté. Byl to bláznivý zápas a já jsem prostě dojatý. Když jsem viděl všechny ty momenty, mé úspěchy. Snažil jsem se udržet emoce, ale prostě to nešlo. Jsem opravdu šťastný," přiznal.

Nadal letos vyhrál i French Open a zatím nemíní polevit. Urval už devatenáctý grandslam, před ním už ční jediný velikán. Roger Federer má pohárů z velké čtyřky dvacet, tedy jen o jeden víc. Pokud Nadal vydrží zdravý a stále motivovaný, může svého arcirivala příští sezonu dohnat, ne-li předehnat.

Španělský tenista Rafael Nadal nemůže uvěřit tomu, že počtvrté v kariéře ovládl US Open
Španělský tenista Rafael Nadal nemůže uvěřit tomu, že počtvrté v kariéře ovládl US Open

Vstoupit do diskuse
0

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud