Blake si zahraje poprvé finále na antuce | iSport.cz
20. dubna 2008 • 00:00

Blake si zahraje poprvé finále na antuce

James Blake
RUDEJ FANDA: Výhra Sparty? Napětí si nechte, rozhodl haluzák. Poznar nejlíp stíní
LIGA NARUBY: Magnet Ondrášek, velkorysý Kolář a štafle zpátky ve hře

Americký tenista James Blake si v Houstonu zahraje premiérově na okruhu ATP finále na antuce. Jeho soupeřem v boji o titul bude Španěl Marcel Granollers-Pujol, jenž postoupil do finále vůbec poprvé.

Americký tenista James Blake si v Houstonu zahraje premiérově na okruhu ATP finále na antuce. Jeho soupeřem v boji o titul bude Španěl Marcel Granollers-Pujol, jenž postoupil do finále vůbec poprvé. Blake plní zatím v Texasu roli favorita na výbornou. Na turnaji ještě neztratil set, což potvrdil i semifinálovým vítězstvím 6:3, 7:6 nad Španělem Oscarem Hernandezem. "Ještě mi chybí jedna výhra," řekl domácí tenista před utkáním s Granollersem-Pujolem. "Nikdy jsem proti tomuhle klukovi nehrál, až teď v týdnu ve čtyřhře. Tam se mu dařilo víc, takže doufám, že zítra zvládnu odvetu," dodal nejvýše nasazený Blake. Čtyřiaosmdesátý hráč světa Granollers-Pujol se do finále dostal přes Američana Waynea Odesnika, přičemž pro oba hráče byl sobotní duel prvním semifinálovým zápasem na okruhu ATP. Po vyhraném prvním setu měl blízko do boje o titul Odesnik, jenže v druhé sadě neproměnil dva mečboly, což ho nakonec stálo celý zápas. Granollers-Pujol poté neuspěl ve finále čtyřhry. Výsledky: Dvouhra - semifinále: Blake (1-USA) - Hernandez (8-Šp.) 6:3, 7:6 (7:3), Granollers-Pujol (7-Šp.) - Odesnik (USA) 3:6, 7:5, 6:3. Čtyřhra - finále: Gulbis, Schüttler (Lot./Něm.) - Cuevas, Granollers-Pujol (3-Urug./Šp.) 7:5, 7:6 (7:3).