Štěpánek titul neobhájil, Roddickovi podlehl

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Tenista Radek Štěpánek titul z Brisbane neobhájil. Ve finále podlehl Američanovi Andymu Roddickovi po setech 6:7 a 6:7.

V tie-breaku druhého setu dokázal český daviscupový reprezentant odvrátit pět mečbolů soupeře, z vítězství se ale nakonec radoval nejvýše nasazený hráč.

Roddick se na okruhu ATP objevil po třech měsících, na jeho výkonech v Brisbane ale nebylo říjnové zranění levého kolena vůbec znát.

První servis prohrál až v semifinále proti Tomáši Berdychovi a také finále proti obhájci prvenství se pro něj vyvíjelo dlouho velmi dobře.

Vyrovnaný první set pro sebe jasně rozhodl v tie-breaku 7:2, ve druhé sadě si navíc rychle vytvořil náskok 4:0.

Za stavu 1:5 však Štěpánek zázračně ožil a skvělými údery vůbec nepustil Roddicka k mečbolu.

Jednatřicetiletý rodák z Karviné vyhrál pět gamů za sebou, v tie-breaku si však opět vybral kratší výpadek.

Roddick si připravil pět mečbolů, ani za stavu 1:6 však český hráč nerezignoval a otočil na 7:6. Při šestém Američanově mečbolu ale zahrál dvojchybu a obhajoba prvenství mu unikla. I tak Štěpánek potvrdil, že má před Australian Open výbornou formu.

Roddick připravil Štěpánka o titul už loni v Memphisu a nyní si na své konto připsal osmadvacáté turnajové vítězství.