8. března 2010 • 17:36

Lendl by se mohl představit v rámci exhibice v Česku

Autor:
Ivan Lendl
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště
Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čerstvý padesátník Ivan Lendl by se mohl představit českým fanouškům s raketou v ruce. Bývalý první tenista světa se po letech objeví na kurtu začátkem dubna v Atlantic City a podle informací ČTK se jedná o jeho exhibici v Česku.


REKLAMA
digi tv

"O tom, aby se Lendl představil jako tenista v Česku, velmi intenzivně jednáme a jistě by to bylo přání každého českého tenisty, vidět Ivana v České republice na vlastní oči," řekla dnes ČTK Petra Langrová-Píchalová, ředitelka challengeru UniCredit Czech Open.Právě v rámci tradičního turnaje můžu v Prostějově (31. května až 5. června) se Lendl letos objeví v České republice.

"Jsem ráda, že jsme se s Ivanem domluvili, že bude čestným hostem. Během turnaje uspořádáme oslavu třiceti let od výhry v Davis Cupu," uvedla Langrová.Jisté ovšem je, že v případě dohody s Lendlem by se tenisová exhibice nehrála v Prostějově a byla by v pozdějším termínu.

Slova Miroslava Černoška, majitele České sportovní, která pořádala loni a předloni v Praze exhibice s někdejšími světovými jedničkami, napovídají, kdo by mohl být Lendlovým soupeřem. "Můžu potvrdit Borga," zmínil se Černošek o legendárním Švédovi loni v listopadu po exhibici Advantage Tennis, na které mimo jiné hráli Mats Wilander a Stefan Edberg.

Lendl v rozhovoru s MF Dnes připustil, že chystá v Česku nějaké akce. "Není to ještě na sto procent, tak bych o tom nerad mluvil. Ale loni jsem v Česku nebyl a letos bych chtěl přijet," uvedl.

K tenisu se vrací poprvé od roku 1994, kdy kvůli potížím se zády ukončil kariéru. Před rokem a půl ho ale i díky péči lékařů záda bolet přestala a opět pravidelně trénuje. "Dávno jsem se smířil, že nebudu hrát jako před třiceti lety. Bude to zábava," řekl Lendl.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, tenis, lendl, exhibice
 Klasická verze
Mobilní verze