Williamsová popsala, jak si poranila chodidla

Serena Williamsová a její bekhend v duelu proti Petře Kvitové
Serena Williamsová a její bekhend v duelu proti Petře KvitovéZdroj: ČTK/AP
čtk, ab
Tenis
Začít diskusi (0)

Americká tenistka Serena Williamsová popsala deníku USA Today detaily záhadného zranění, kvůli kterému musela oželet právě probíhající grandslamové US Open. Nedlouho po triumfu ve Wimbledonu si pořezala obě chodidla o rozbitou sklenici v jedné restauraci v Mnichově.

Světová jednička si nechala krvácející rány zašít 12 stehy na jednom chodidle a šesti na druhém.

"Když jsem se vrátila do USA, věděla jsem, že něco není v pořádku. Můj palec byl povislý a specialista mi řekl, že mám přetrženou šlachu. Nebylo sice nutné ji operovat, ale palec by zůstal viset do konce života. Já si to rozmyslela a nakonec se rozhodla pro operaci," vysvětlila Williamsová.

Osmadvacetiletá tenistka ucítila po šlápnutí na střepy bolest, ale pokračovala v chůzi. Když se bolest ozvala znovu, její tréninkový sparingpartner posvítil mobilem na zem a uviděli velkou krvavou skvrnu. "Řekla jsem si, panebože, tohle není dobré," dodala Williamsová.

Na newyorském grandslamovém turnaji se tedy objevuje pouze v roli divačky a bude povzbuzovat svou starší sestru Venus v sobotním zápasu 3. kola.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů