31. října 2010 • 21:10

Peschkeová na triumf na Turnaji mistryň nedosáhla

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

AKTUALIZOVÁNO - Belgičanka Kim Clijstersová vyhrála potřetí v kariéře tenisový Turnaj mistryň. Ve finále dnes porazila světovou jedničku Caroline Wozniackou z Dánska 6:3, 5:7 a 6:3. Předchozí triumfy si připsala v letech 2002 a 2003.

Podobný úspěch se podařil v minulosti jen Chris Evertové, Martině Navrátilové, Steffi Grafové a Monice Selešové.

V boji o vítězství v deblové části soutěže neuspěla stejně jako předloni česká tenistka Květa Peschkeová. Se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou podlehly ve finále argentinsko-italskému páru Gisela Dulková, Flavia Pennettaová 5:7 a 4:6.

Pětatřicetiletá Peschkeová a její spoluhráčka si rozdělí bonus 187.500 dolarů (3,3 milionu korun) za to, že v sobotním semifinále porazily americko-australskou dvojici Lisa Raymondová, Rennae Stubbsová. Právě se Stubbsovou marně bojovala Peschkeová o titul na Turnaji mistryň před dvěma roky.

Sedmadvacetiletá Clijstersová za triumf v Dauhá obdrží 1,45 milionu dolarů, na turnajových odměnách už během kariéry posbírala přes 21 milionů dolarů.

Přestože letos nastoupila jen do 11 turnajů, pět z nich včetně US Open vyhrála.

V dnešním finále dlouho udávala tempo hry a zdálo se, že si připíše hladkou výhru ve dvou setech. O sedm let mladší Wozniacká se však dostala z nepříznivého stavu 1:4 v druhé sadě a přesnými údery přinutila Clijstersovou k chybám.

Svou šanci však Dánka promarnila v úvodu rozhodujícího setu, kdy nepotvrdila brejk a zkušenější Belgičanku už ze sedla nesesadila.

Po dvou hodinách a 20 minutách tak mohla zvednout ruce nad hlavu šťastná maminka dvouleté dcery Jady.

Přestože Wozniacká stále čeká na velký turnajový triumf, po životní sezoně si znovu upevnila pozici světové jedničky.